Fikri mülkiyet avukatlarımız, ticari marka ve telif hakkı avukatlarımız, çeşitli fikri mülkiyet konularında ABD’de müvekkillere destek olmak amacıyla uzmanlaşmışlardır. Bu terim, insan zihninin yaratımlarını içeren bir mülkiyet kategorisini tanımlar. Esasen, bir fikir aracılığıyla pratik ve somut etkileri olan bir şeye dönüşen bir şeydir. Bir kavramın veya fikrin somut biçimine mülkiyet hakları devredilebilir. Örneğin, Splash Stick adı verilen Starbucks şirketinde görülen somut ürünün içine dökülmesini önlemek için seyahat fincanındaki kahvenin içine bir şey yerleştirme fikri. Başka bir örnek, bilgisayardaki bir belgeyi MS Word® gibi bir programa yazma fikridir.
Boyer Hukuk Bürosu’nun fikri mülkiyet avukatları, 2008 yılından bu yana işletmelerin değerli fikirlerini korumak için mükemmel bir temsil sağlamaktadır. Yurt içi ve yurt dışındaki şirketler, girişimciler ve bireyler için ABD ticari markalarının ve telif haklarının güvence altına alınması konusunda Florida genelindeki müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Fikri Mülkiyetin Hukuksal Tanımı

ABD’de hukuk fikri mülkiyetin (I.P.) yaratıcıları ve sahiplerinin haklarını korumak ve uygulamak için tasarlanmış yasaları içerir. Fikri mülkiyet, yeterince korunması durumunda bir kişi veya işletme için çok değerli bir varlık olabilir. Düzgün bir şekilde tanımlanıp korunduktan sonra, I.P.’nin sahipleri. çalışmalarını başkalarıyla rekabet etmeden pazarlayabilir ve işinize önemli bir değer katabilir. Bu da korumanız gereken bir olgudur.
İlgili fikri mülkiyetin türüne bağlı olarak, korunması benzer bir uygulamadan karmaşık bir prosedüre kadar değişebilir. Boyer Hukuk Bürosu’nda avukatlarımız ticari markalar, telif hakları ve ticari sırlarla ilgilenmektedir.

Fikri Mülkiyet Haklarının Yaygın Türleri

  • Telif Hakkı – Telif hakkı, genellikle sınırlı bir süre için yaratıcı çalışmanın kopyalarını oluşturma hakkını veren yasal bir haktır ve aynı zamanda çok çeşitli yaratıcı ifadeler için de geçerli olabilir.
  • Ticari Marka veya Hizmet Markası – Ticari Marka, belirli bir tüccarı diğer tüccarların benzer ürün veya hizmetlerinden ayıran tanınabilir bir tasarım, işaret, kelime veya ifadedir.
  • Ticari Sır – Bir işletme veya mucit için ticari sır, kamuya açıklanmayan ve şirketin rakipleri karşısında ekonomik avantaj elde edebileceği bir uygulama, süreç, formül, araç, model, tasarım veya bilgi derlemesidir. müşteriler.
Diğer hukuk firmalarının aksine, Boyer Hukuk Bürosu hem küçük işletmelerin ve ilk kez şirket kuranların hem de büyük firmaların ihtiyaçlarını karşılar. Gerek ABD Ticari Markası, Hizmet Markasına gerekse de Florida Ticari Markası veya Hizmet Markasına ihtiyaç duyun ya da Telif hakkı konularında kendi fikri mülkiyet haklarınızı başkasının ihlal etmesini engellemek isteyin, tecrübeli Fikri Mülkiyet Avukatlarımız her adımda size uzman tavsiye ve önerilerini sunacaktır.
Ticari markalar, hizmet markaları, telif hakkı, franchising, lisanslama ve ihlal davaları uzmanlık alanlarımızdır. Çevrimiçi iletişim formumuzu doldurarak veya (904) 368-6358 numaralı telefondan arayarak bize ulaşabilirsiniz.