Şahısların veya tüzel kişiliklerin birbirini dava etmesi durumunda Florida’da medeni hukuk davası ortaya çıkar. Bir medeni hukuk davasında davacı, genellikle parasal tazminat için veya karar aracılığıyla maruz kaldığı zararları telafi etmek için dava açar.

Florida yasalarına göre, 8,000 ABD Dolarından daha düşük davalar haricinde, tüm davalarda kurumsal davacı ve davalıların avukat tutması gerekmektedir.  (Müvekkillerimizi, asliye mahkemelerinde temsil etmemekteyiz).

İster davacı olun ister davalı, bunun eğlenceli bir deneyim olmadığını bilmelisiniz. Davalar uzun, meşakkatli ve pahalıdır. Boyer Hukuk Bürosu bunun ne kadar rahatsız edici olduğunu bilir, bu yüzden istediğiniz sonucu almanız için savaşır. Florida mahkemeleri tarafından genellikle istenen ön arabuluculuk sürecinden davanız çözülene kadar sizin için savaşacağız.

Florida Barosu üyesi olan Avukat Boyer, tüm Florida Mahkemelerinde avukatlık yapabilir. Ayrıca, tüm ABD Bölge Mahkemelerinde (Kuzey, Orta ve Güney Bölgeleri) ve ABD Uluslararası Ticaret Mahkemesinde avukatlık yapabilir.