Yabancı uyruklu bir şahsın Florida’da gayrimenkul, kişisel mülk ya da diğer varlıklara sahipken vefat etmesi halinde, bunların Florida feri vasiyet onayı sürecinden geçmeleri gerekir. Bu süreç, resmi vasiyet onayına benzer.

Aralarındaki farklardan birisi, Gayrimenkulun merhumun yaşadığı eyalette veya ülkedeki yargı yerinde vasiyet onayının yapılmasıdır.  Vasiyet onayı başladığında, merhumun vasiyeti, Florida Eyaletinde varlıklarını tuttuğu ilçede gerçekleştirilecektir.  Merhumun varlıklarını tuttuğu yerlere bağlı olarak, birden fazla vasiyet onayı davası açılabilir.

Florida’da feri vasiyet onayı işlemleri için kişisel bir temsilci seçilecektir. Bu şahıs, vasiyet onayı işlemlerinin gerçekleştiği diğer yargı bölgelerinde terekenin şahsi temsilcisi (vasisi, yöneticisi) olabilir veya olmayabilir.

Vergilendirme hususu, Florida feri vasiyet onayı işlemlerinde önemli bir konudur çünkü pek çok yargı alanında birden fazla vasiyet onayı işlemleri gerçekleştiriliyordur. Tereke vergisi sorunlarınızın doğru bir şekilde ele alındığından emin olmak için Florida feri vasiyet onayı avukatına danışmanız önemlidir. Boyer Hukuk Bürosu, PL’de, işlemi gerçekleştirmek için Yeminli Mali Müşavirler ve diğer profesyoneller çalışıyoruz.

Florida’da ve başka bir eyalet veya ülkede mal varlığına sahipseniz, usulüne uygun hazırlanmış bir tereke planınızın olması oldukça önemlidir. Başka bir ülkedeki tereke planı Florida yasalarına uygun olmayabilir. Tereke planınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlandığından emin olmak için, Florida’da mal varlığına sahipseniz Florida vasiyet onayı avukatına danışmanız önemlidir.