Bir aile sevdiklerinden birini kaybettiğinde, verilmesi zor kararlarla yüzleşir. Deneyimli bir Florida vasiyet onayı avukatına sahip olmak ihtiyacınız olan yardımı almak için çok önemli bir adımdır. Tereke işlemlerinizi çözme hususunda Boyer Hukuk Bürosu’ndan yardım alma kararınız, ihtilaf çözümü ve vasiyetname onayı aracılığıyla sevdiklerinizin mal varlıklarına yönelik netlik, verimlilik ve gönül rahatlığı sunar. Boyer Hukuk Bürosu, Florida’nın zor vasiyet onayı işlemlerinin, kanun ve kurallarının gizemini çözmek için ailenizle birlikte çalışır. Yalnızca agresif bir temsiliyet ve şefkatli bakım aracılığıyla aileniz bu zorlu koşullardaki süreci atlatabilir.

Florida’da neden vasiyetin onaylanmasıyla ilgilenen bir avukat tutmalısınız?

Sorunların adil bir şekilde çözümlenmesiyle ilgilenen ahlaki bir avukat tutmanız halinde Tereke İdaresi çok daha kolay veya daha az meşakkatli olur. Maddi, yasal ve duygusal anlamda olumsuz sonuçlarla karşılaşma ihtimali oldukça yüksektir.  Jacksonville, Orlando ve Miami’deki ofisleriyle, Boyer Hukuk Bürosu Florida vasiyet onayı ile ilgilenen avukatlarıyla size uygun yerde sizi temsil etmeye hazırdır.

Florida vasiyet onayı süreci

Terekeyi kimin idare edeceği genellikle Son Arzu ve Vasiyet belgesinde belirtilir ve yöneten kişi uygulayıcı olarak adlandırılır. Terekenin size emanet edilmesi halinde (Tereke Uygulayıcısı/İdarecisi), vefat eden kişinin varlıklarının sorunlarını zamanında ve vasiyetname kapsamında varisler lehine çözmek sizin yasal sorumluluğunuz altındadır.

Vekil, mezkur şahsın faydasına yönelik olarak başka bir kişinin varlıklarıyla ilgilenme yasal sorumluluğu olan kişiye denir. Toplum, mahkemeler ve aileniz, mezkur kişinin sorumlu olduğuna ve sorunları ahlaki, yasal ve etik kurallar çerçevesinde yöneteceğine güvenmelidir. Vekilin başarısız olması halinde, dava normal olarak sonuçlanır. Sorunları yanlış ele almanın veya varlıklara yönelik sadakatin ihlal edilmesinin sonuçları ağır olabilir ve kişisel sorumlulukla sonuçlanabilir. Buna göre, vekil olarak yükümlülüklerinizi bir avukatla görüşmek, kendinizi alıştırmanız gereken ilk konulardan biridir. Avukatın bir eylem gerçekleştirmesi,  uygulayıcıyı yasal ve mali sorumluluktan korumak içindir.

Bir kişi vasiyetsiz öldüğünde, mahkemeler bunu “vasiyet bırakmadan ölüm” olarak adlandırır. Vasiyet bırakmadan ölüm gerçekleştiğinde, yerel kanun veya yasalara göre vekilin terekeyi tasfiye etmesi gerekir ve buna “tereke idaresi” denir. Tereke idaresi sırasında, merhumun ebeveynleri, çocukları, amcaları ve hatta büyük anne ve babaları için vekiller yasal dağılımdan sonra gayrimenkulü (hem ayni hem de kişisel olarak) tahsis edeceklerdir.

Para ve ölüm söz konusu olduğunda, vekil terekeyi nasıl dağıtacağına, ödemeleri nasıl yapacağına ve şahsın hayat ilişkilerini nasıl tasfiye edeceğine dair yetkin bir avukat tutmalıdır.

Başkalarıyla ortaklaşa ya da fon kapsamında olan varlık ve gayrimenkuller genellikle tereke aracılığıyla geçmez ve vasiyet onayı gerçekleşmez, daha geniş bir mahremiyete ve daha düşük iradi maliyetlere neden olur. Miras bırakanların terekesinin karmaşık doğasını anlamak için avukat tutmak, mezkur terekelerin varise geçmesini hızlandıracak bir sürece olanak tanıyacaktır.