Florida’da gayrimenkul sahibi olan yerleşik olmayan yabancı veya ikamet eden yabancı vefat ettiğinde  gayrimenkulleri Florida’da vasiyetname onayı sürecinden geçecektir.  Hem yerleşik yabancılar hem de ABD vatandaşı olmayan kişiler, vefat ettiklerinde Florida Eyaleti sınırları içerisinde gayrimenkule sahiplerse,  hem yaşadıkları yerde hem de Florida’da gayrimenkullerinin vasiyet onayını almaları gerekir.

Merhumun Son Arzu ve Vasiyetnamesi olması halinde, yalnızca Florida’da ya da ABD’de değil aynı zamanda yabancı milletlerdeki varlıklarını da etkileyecektir. Size yardım etmeden önce bu konularda çalışmış deneyimli avukat tutmanız oldukça önemlidir.

Yerleşik yabancı, yabancı uyruklu veya ABD vatandaşı olmayan kişi kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri dışında doğmuş ve federal yasalara göre vatandaşlığa kabul edilmemiş şahıslar yabancı uyruklu veya ABD vatandaşı olmayan kişiler olarak kabul edilir.  Bu insanlar başka bir ülkenin yasalarına tabidir.

Yabancılar daha sonra statü olarak “yerleşik” veya “yerleşik olmayan” olarak sınıflandırılır.  Yerleşik yabancılar ABD’de yasal olarak yaşar ve ABD vatandaşlarının yararına olan avantajlardan faydalanırlar.

Yerleşik Yabancılara yönelik vasiyetname onayının mali etkilerini nasıl en aza indirirsiniz?

Vasiyetname onayının mali etkisini en aza indirmek için, Florida’da gayrimenkul sahibi olan ABD vatandaşı olmayan kişiler için tereke planı oluşturmak oldukça önemlidir.    Terekenizi doğru bir şekilde yapılandırmak, mülkünüzün vasiyet onayı sırasında masraf ve ilgili vergiler ve vasiyetname onay sürecini kolaylaştırabilir  . Florida’da gayrimenkul sahibi olan tüm yerleşik yabancı ve yabancı uyruklu kişilerin, sevdikleri kişilere zorlu vasiyet onayı süreçleri, kanun ve kuralları bırakmadan tereke planı hazırlamak amacıyla bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz.

Sevdiğiniz bir kişi vefat ettiyse ve Florida Eyaleti ve Amerika Birleşik Devletleri kanunlarına yönelik yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bizimle irtibata geçiniz. Boyer Hukuk Bürosu olarak, ABD vatandaşı olmayan ve yerleşik yabancıların dahil olduğu pek çok vasiyetname onayı sürecini yönettik.  Jacksonville, Miami ve Orlando’daki ofisleriyle, yardıma hazırız.