Emina Sehovic avukat

Emina A. Sehovic

Avukat

Diller
İngilizce ve Bosnia ve Croatian

       

Emina Sehovic, medeni hukuk davalarında güçlü bir tecrübeyi de beraberinde getiriyor. Tanınmış bir yerel medeni hukuk davalarında uzman firmada çalışarak sigorta şirketlerine karşı savaşan Emina’nın titiz çalışma ahlakı, stratejik zihniyeti ve benzersiz kararlılığı onu Boyer Hukuk Bürosu hukuk ekibine paha biçilmez bir katkı haline getiriyor.

Emina Kuzey Florida Üniversitesi’nden psikoloji ve ceza adaletinde iki lisans derecesi aldı. Bunu takiben, Florida Eyalet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Juris Doktora derecesini de elde etti. Emina şu anda tüm Florida mahkemelerinde hukuk uygulamalarına kabul edilmektedir.

Hukuk fakültesine devam ettiği süre boyunca Emina insanlara yardım etme tutkusunu gösterdi. Jacksonville’deki Kamusal Savunma Ofisinde staj yaptı, ayrıca Duval ilçesinin bir bölümünü temsil eden Senatör Audrey Gibson için yasama stajyeri olarak çalıştı. Florida Eyalet Üniversitesi Hukuk Fakültesinin fırsatlarından yararlanan Emina, eyaletin en savunmasız vatandaşlarından bazılarına yardım etmek için Florida Eyalet Üniversitesi Kamu Çıkarları Hukuk Merkezinde, özellikle de Çocuk Savunuculuğu Kliniğinde öğrenci avukatı olarak çalışarak bir dönem geçirdi. Buna ek olarak, İngiltere Oxford’daki Oxford Üniversitesi’nde uluslararası hukuk eğitimi aldı. Hukuk fakültesindeki son döneminde Emina, Florida’daki Masumiyet Projesi için ücretsiz çalışarak tutkusunu gösterirken aynı zamanda hukuki tecrübesini de arttırdı.

Emina Sehoviç, 1990’ların sonlarında Bosna-Hersek’ten mülteci olarak Jacksonville’e geldi. Hayatının büyük bir bölümü Jacksonville’de geçti. Boş zamanlarında, seyahat etmekten, kitap okumaktan, arkadaşlarıyla ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanır.

Öğrenim

B.A Psychology,
University of North Florida

B.A. Criminal Justice,
University of North Florida

J.D., Florida State University College of Law

Devlet Barosuna Kabul

Florida

Mahkemeler

Tüm Florida Mahkemeleri

Üyelikler

Amerikan Barosu
Florida Barosu
Jacksonville Barosu
– Trial Lawyers Section
Young Lawyers Association