Bölüm7 ile Bölüm11 Arasındaki Farklar

iflas başvurusu, chapter 7 chapter 11, işletme tasfiyesi, iflas koruması, boyer hukuk bürosu, Bölüm7 ile Bölüm11 Arasındaki Farklar,

Yakında iflas başvurusu mu yapacaksınız? Nasıl yapılacağından emin değil misiniz? Bölüm7 ile Bölüm11 Arasındaki Farklar aşağıdaki ayrıntılı dökümde görülebilir.

Son araştırmalara göre, ABD’deki küçük işletme sahiplerinin % 58‘i şu anda kapılarını kalıcı olarak kapatmaktan endişe duyuyor. 31 Temmuz 2020 itibariyle, yaklaşık 800 küçük işletme bu yıl “Bölüm 11” iflas başvurusunda bulundu.

Bölüm11 iflas ne anlama geliyor ve Bölüm7 iflastan farkı nedir?

Bugün, Bölüm 7 ile Bölüm 11 dosyalamaları arasındaki temel farkları ve bunların günümüzün işletme sahipleri için ne anlama geldiğini çözüyoruz.

Bölüm 7 İflas Nedir?

Bölüm 7 iflas, tasfiye olarak da adlandırılır.

Bu şekilde başvurduğunuzda, işletmenizin mevcut borcunu çözmenin bir yolu olarak işletme varlıklarınız tasfiye edilir. Buna karşılık, işletme krediniz kalıcı olarak etkilenecektir. Bu seçeneğe hak kazanmak için, toplam ticari gelirinizin eyaletiniz tarafından belirlenen belirli bir ortalama değerin altına düşmesi gerekir.

Bölüm 7 iflas başvurusunda bulunmak, genellikle işletmenizin temelli olarak kapandığı anlamına gelir. Büyük bir işletmenin yönetimindeki kişiler için çekici bir seçenek olmasa da, mal sahipleri ve küçük işletme sahipleri için akıllıca bir seçenek olabilir.
Tersine, satışa çıktıktan sonra hiçbir işletme ticari varlıklarınızı satın almazsa, onları geri satın alma ve işinizi kurtarma fırsatı olabilir.

Bölüm 11 İflas Nedir?

Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmayı seçmenizin başlıca iki nedeni vardır. Onlar:

  • İşletmeniz Bölüm 7 dosyalaması yapmak için çok büyük
  • Henüz işletmenizin kapılarını kapatmaya hazır değilsiniz

Bölüm 11 kapsamında, ödenmemiş borçlarınızın karşılığını almak için yeni bir plan üzerinde çalışacaksınız. Bu arada, ödeme için baskı yapmaya devam eden alacaklıları engelleyebilirsiniz.

Beklendiği gibi, bu tür dosyalamaya en çok, iflastan sonra değerli olduklarını kanıtlama şansı yüksek olan daha büyük şirketler tarafından erişilmektedir. Bir iflas mahkemesini bu başvurunun sadece kısa vadeli bir aksaklık olacağına ikna ettikten sonra, ilerleyebilirsiniz.

Bölüm 11 en çok büyük işletmelerle ilişkilendirilse de, durum her zaman böyle değildir. Küçük işletme sahipleri de, işlerini yeniden düzenlemek için bu yaklaşımdan yararlanabilir.

Davanızı mahkemeye taşımak istediğinizde, küçük işletmeniz için aşağıdaki koşullar geçerli olmalıdır:

  • 500’den az çalışanınız olmalı
  • İşletmenizin 2.19 milyon dolardan az borcu olmalı

Bunlar geçerliyse, iflas koruması için ABD İflas Mahkemesine bir dilekçe verebilirsiniz. Bölüm 11 uyarınca başvuruda bulunduktan sonra, alacaklılarınızla finansal ayrıntılarınızı tartışmak ve bir yeniden düzenleme planı önermek için buluşacaksınız. Alacaklılarınızın planınızı onaylama veya reddetme yetkisi vardır ve her bir alacaklı sınıfı, siz planı uygulamaya koymadan önce onaylamalıdır.

Bölüm 7 ve Bölüm 11 İflas: Yardımcı Olabiliriz

Küçük işletmeniz mali sıkıntı yaşıyorsa, iflas tek geçerli çözüm olabilir. Bu durumda, muhtemelen birçok seçenek sizi bunaltmış ve canınızı sıkmıştır.

Bölüm 7 ve Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız, her seçeneğin önemli özelliklerini anlayan bir ekiple çalışmak size fayda sağlayacaktır.

İşte burada biz devreye giriyoruz. Hukuk ekibimiz iş hukuku konusunda çok bilgili ve tecrübelidir. Sonraki adımlarda ilerleyebilmek için ihtiyaç duyacağınız tüm deneyim ve niteliklere sahibiz. Bugün bizimle iletişime geçin ve irtibatta olalım.