E2 Yatırımcı Vizesi Kaynak Fonlar

iş adamı ve iş kadını el sıkışıyor, e2 yatırımcı vizesi, fon kaynağı
ABD’de İş Kurmak ve E2 Yatırımcı Vizesi Almak: Dünya genelinde birçok kişi için bir iş kurmak bir hayaldir ve en iyi durumda bile zorlu ve heyecan verici bir yoldur. Ancak, ABD’de bir iş kurmayı düşünen yabancı bir göçmen iseniz, diğerlerinin karşılaşmayacağı daha fazla zorlukla karşılaşacaksınız. E2 yatırımcı vizesi almak, hem en erken engellerden biri hem de en büyüğüdür. Amerika Birleşik Devletleri’ne yasal kabul sağlamak için yasal bir fon kaynağını kanıtlamanız gerekecek. Bu süreci nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin ve Özgürlükler Ülkesi’nde hayallerinizi gerçekleştirmeye başlayın.

E2 Yatırımcı Vizesi İçin Fon Kaynağını Anlamak

E2 yatırımcı vizesi, yabancı göçmenlerin ABD’de çalışmak için gelebilecekleri bir yoldur. Göç etmek ve bir iş geliştirmek isteyenler, ABD merkezli bir işletmeye “önemli miktarda sermaye” yatıracaklar. Ardından işi geliştirir ve gelirini ve başarısını artırmak için çalışırlar.
Bu “önemli miktar” değişiklik gösterebilir, ancak projenin gerçekçi bir şekilde başarılı olmasını sağlayacak yeterli fon sağlamalıdır. Yatırımın, ABD’ye getirdiğiniz aile üyelerinizi beş yıl boyunca destekleyeceğini kanıtlamanız gerekir. Göç için nitelikli aile üyeleri arasında eşiniz ve bağımlı çocuklar bulunur.
E2 vizesi, göçmen olmayan bir vizedir. Başvuru sahibi, E2 statüsünün sona erdiğinde ABD’den ayrılmayı amaçlamalıdır. Ancak, E2 vizesi sahipleri, ABD işini sahibi olarak sürdürdükleri ve işletmeleri yeterli miktarda sermaye sağladığı sürece vizelerini yenileyebilirler.

Fon Kaynağını Kanıtlamak

E2 vizesi umutlusunun kanıtlaması gereken ana şeylerden biri fon kaynağıdır. Yatırımcı, işte yatırım yapmak için kullandıkları paranın yasal kaynaklardan geldiğini kanıtlamalıdır. Bu kaynaklar arasında şunlar bulunur:
  • Kişisel tasarruflar
  • İş kazançları
  • Müteahhit geliri
  • Yatırımlar (hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul vb.)
  • Miras
  • İş kurmak için yasal olarak alınan krediler.
Yatırım paranızın bu tür yasal bir kaynaktan geldiğini kanıtlayamamak, vizenizin reddedilmesine neden olacaktır.

Kanıt Toplamak

Potansiyel E-2 yatırımcıları, başvurmadan önce fon kanıtı için kanıt toplamalıdır. Bu süreç, kullandığınız kaynağa bağlı olarak değişecektir. Maaşlardan tasarruflarla yatırım yapanlar, vergi beyannameleri ve maaş kayıtlarına erişmelidir. Son üç yılın kişisel beyannamelerini almak, yatırım yapmayı planladığınız tutarı bu zaman diliminde kazandığınızı gösterecektir. Ek olarak maaş fişleri veya bir işveren mektubu gibi ek belgeler de gerekebilir, ancak genellikle vergi beyannameleri yeterlidir.
Uzun vadeli bir banka hesabından tasarruflarını kullananlar, birikim ve düzenli mevduatları gösteren banka hesap özetleri ile başvurularının kabul edilmesine yardımcı olabilirler. Miras yoluyla fon toplayanlar, veraset ve fon transfer belgelerini göstermelidir. Eğer miras aldığınız mülkü sattıysanız veya yüksek getiri için önceden yatırım yaptıysanız, mülkü sahip olduğunuzu kanıtlayan bir tapuya ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, satış işlemini detaylandıran belgeler ve satışları not eden banka kayıtları da gerekecektir.
Bazı insanlar da yatırım fonlarını hediye olarak alabilirler, bu da yasal bir kaynak olarak kabul edilir. Ancak, mahkemelere, vereni yatırımcıya olan ilişkisini açıklayan bir hediye mektubu sunmanız gerekecektir. Veren kişi, mali hediyenin yasal olarak kaynağını kanıtlamak için yatırımcının vereceği bilgileri sunmalıdır.
Son olarak, yasal bankalardan alınan kredilerle fon sağladıysanız, borç senedi ve kredi anlaşmalarını alın. Kredi mevduatını gösteren banka transfer belgeleri ile bunları kanıtlarınız arasına ekleyin.

Doğru Avukatı Seçmek

E2 vizesi almak için yatırım yapmadan önce, sürece yardımcı olacak doğru avukatı seçmek önemlidir. Öncelikle ABD göçmenliği konusunda uzmanlaşmış bir avukata ihtiyacınız olacak. Bu uzmanlar, fon kaynaklarını kanıtlamak ve Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerine (USCIS) niyetlerinizi kanıtlamak için hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu anlayacaklardır. Temsilcilerle çalışma ve karmaşık ve uzun başvuru süreçleri hakkında iletişim kurma konusunda deneyimleri vardır.
Bu uzmanlar ayrıca göçmen olmayan vizelerin, fon kaynaklarının ve iş temelli göçmenliğin inceliklerini anlarlar. Bilgilerini, sizi ve ailenizi mümkün olan en hızlı ve sorunsuz şekilde ABD’ye getirmek için uygulayabilirler. Çok deneyimli bir avukat seçtiğinizden emin olun. Daha sonra, birlikte iyi çalışıp çalışmadığınızı görmek için bir danışma randevusu planlayın. E2 vizesi başvuruları ve sonrasındaki işlemler hakkında derinlemesine bir anlayış kazanmak için rahat iletişim kurabileceğiniz bir avukata ihtiyacınız olacak.

Yardım İsteyin

Yeni bulunan avukatınız, E2 vizesi başvuru sürecini ve yasal fonları kanıtlama sürecini yönetmenize yardımcı olacaktır. Başvuru sürecine başlamadan önce nitelikli antlaşma ülkeleri listesinde olup olmadığınızı kontrol edeceklerdir. Daha sonra, E2 vizeleriyle ilgili olarak kendi ülkenizdeki ayrıntıları araştıracaklardır. Biraz araştırmadan sonra, avukatınız fon kaynağını kanıtlamak için topladığınız kanıtları inceleyecektir. Eksik bir şey olup olmadığını size bildirecekler ve mümkünse bunları temin etmenize yardımcı olacaklardır.
Daha sonra, E-2 vize başvurunuzu doldurma sürecine geçeceklerdir. Tüm detaylar tamamlandıktan ve belgeler hazırlandıktan sonra, başvurunuzu göndermenize yardımcı olacaklardır. Başvurunuz reddedilirse, daha güçlü bir dava ile itiraz sürecinde size yardımcı olacaklardır.

Bugün Yasal Rehberlik Alın

Artık fon kaynağını nasıl kanıtlayacağınızı ve E2 yatırımcı vizesi almayı nasıl başaracağınızı bildiğinize göre, ABD’ye göç etme sürecini hızlandırma zamanı geldi. Deneyimli göçmenlik avukatlarımız, E-2 yatırımcılarının onay alması için gerekli kanıtları edinmenize ve anlamanıza yardımcı olmaya kararlıdır.
Kafanızdaki tüm soruları yanıtlayacak, başvuru sürecinde size yol gösterecek ve başvurunuz reddedilirse size yardımcı olacağız. Hayallerinizi gerçekleştirme sürecine başlamak için Boyer Hukuk Bürosu ile bugün iletişime geçin.