Evlilik Anlaşmasına İtiraz Yolları

Florida Aile Hukuku Evlilik Sözleşmesi, iş davaları, Florida iş kurma, ticari marka avukatı, uluslararası hukuk uzmanı,

Florida aile avukatı, evlilik öncesi sözleşmeye (prenup) itiraz etme konusunda değerli tavsiyeler verebilir. Florida’da evlilik anlaşmasına itiraz yolları hakkında daha fazlasını öğrenmek için burayı tıklayın.

Evlilik sözleşmesi, evli bir çiftin boşanma durumunda ne alacağını tanımlayan yasal bir sözleşmedir. Florida’da, 2007’de kabul edilen Tekdüzen Evlilik Sözleşmesi Yasası (UPAA), evlilik öncesi sözleşmenin içeriğini düzenler.

Yüksek parasal değere sahip çiftler, mal varlığını korumak için evlilikten önce evlilik öncesi anlaşma (prenup) yapar. Anlaşmaya dayalı sözleşme, boşanma durumunda iki ortak arasında mülkün, varlığın ve borcun nasıl bölüneceğini belirtir.

Partnerler, bazı durumlarda evlilik öncesi sözleşmeye mahkemede itiraz edebilir. Bu blog yazımızda, Florida’da bir evlilik öncesi sözleşmeye itiraz edebileceğiniz durumlar hakkında bilgi edineceksiniz.

Florida’da Evlilik Öncesi Sözleşmeye İtiraz Etmek

Evlilik sözleşmesi yasal olarak bağlayıcı bir sözleşmedir. Ancak bu sözleşmede dolandırıcılık veya uygunsuz nüfuz gibi şüpheleriniz varsa, mahkemede buna itiraz edebilirsiniz. Florida mahkemeleri bir evlilik öncesi anlaşmayı geçersiz kılabilir. Ancak bunun geçersiz olması için geçerli bir neden olduğunu kanıtlamalısınız.

1. Eyalet yasalarını ihlal eden şartlar varsa

Prenup sözleşmesinin hükümlerinin eyalet kanunlarına uygun olması zorunludur. Çocuk velayeti kısıtlamaları, ziyaret hakları veya diğer konularla ilgili hükümlerin eyalet yasalarını ihlal etmesi durumunda yargıç sözleşmeyi geçersiz kılabilir. Bu durumda, evlilik öncesi sözleşme mahkemede geçerli olmayacaktır.

2. Sözleşme baskı altında imzalandıysa

Bir partner, sözleşme stres altında imzalanırsa bu sözleşmeye itiraz edebilir. Bir partner, diğer parneri sözleşmeyi imzalaması için zorlamaya çalışabilir. Partner tehdit kullanabilir. Tehdit, doğası gereği fiziksel veya finansal olabilir. Yine, bu aynı zamanda sözleşmeyi de geçersiz kılacaktır.

Bir sözleşme, parnerlerin gönüllü olarak sözleşmeye dahil olması durumunda geçerlidir. Zorlama olmamalıdır. Tehdit kullanımı sözleşmeyi geçersiz kılar.

3. Sözleşme hükümleri adil değilse

Hükümlerin büyük ölçüde adaletsiz olduğuna inanıyorsanız, bir evlilik öncesi sözleşmeye de itiraz edebilirsiniz. Sözleşmenin belirli hükümleri makul olmalıdır. Eyalet yasalarına göre her hüküm adil olmalıdır.

Makul olmayan hükme örnek olarak, aldatma durumunda mal varlığından hiçbir hak talep edilmemesi verilebilir. Bu durumda, evlilik öncesi sözleşme, mahkemede geçerli olmayacak, ölçüsüz bir sözleşmedir. Sözleşme geçerli sayılmayacaktır.

4. Varlıkların ve yükümlülüklerin tam açıklamasının yapılmaması

Sözleşmeyi imzalamadan önce her iki tarafın da varlıklarını ve borçlarını tam olarak ifşa etmesi gerekir. Diğer partnerin tam açıklama koşulundan feragat eden partner, bunu bilerek yapmalıdır.

Bir partner, ifşa için bir feragat olmadıkça varlıklarını tam olarak ifşa etmelidir. Bir partnerin bazı varlıklar hakkında bilgi vermemesi durumunda, evlilik öncesi sözleşme geçersiz olacaktır.

Florida’daki bir evlilik öncesi sözleşmesine itiraz etmek istiyorsanız, bir aile hukuku avukatıyla iletişime geçin. Florida’da aile hukuku, her iki partnerin de kendilerini mahkemede temsil etmesi için bir aile avukatı tutmasını gerektirir.

Boyer Hukuk Bürosu P.L.‘nin aile hukuku avukatları, Florida ve New York eyaletlerinde yaşayanlara boşanma davalarında uzman tavsiyesi sunmaktadır. Jacksonville, Orlando, Miami, FL veya New York, NY’de ikamet ediyorsanız, ücretsiz bir vaka değerlendirmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.