Florida Özel Davalarının Faydaları

Florida Özel Davalarının Faydaları, hızlı ve ucuz hukuki çözüm,

Davanın hızlı çözüme ulaşmasını isteyen ve kişisel gizliliklerine önem veren davacılar için özel davalar en iyi çözüm olabilir. Bu kılavuzdan Florida özel davalarının faydaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz anlaşmazlığı çözmek için özel bir duruşmaya katılıp katılmamayı düşünen bir davacı mısınız?

Birçok kişi bağlayıcı tahkime aşina olsa da, bu, davacıyı bir çözüme ulaştırabilecek seçeneklerden yalnızca biridir. Florida Tüzüğü Bölüm 44.104 uyarınca, taraflar dilerlerse bir anlaşmazlığı özel bir davayla da çözebilirler.

Florida özel davalarının en önemli faydalarından bazıları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Vakanızı Daha Hızlı Çözümleyin

Çoğu eyaletteki mahkeme sistemlerinin birçok davayla dolup taştığı bir sır değil. COVID-19 küresel salgını, Florida Eyaleti genelinde jüri duruşmalarını durdurdu ve birçok adliyeyi çalışamaz hale getirdi.

Mahkemelerin şahsen yargılama ve duruşma programlarına ne zaman devam edeceği şu anda bilinmiyor. Bu, bir anlaşmazlıktaki tüm tarafları kendi davalarındaki genişleyen belirsizlik konusunda daha endişeli hale getiriyor.

Özel bir hukuki yargılama, her iki tarafın da davalarını daha hızlı çözmesine olanak tanır. Bunun nedeni, duruşmanızı belirli bir tarih ve saatte bir yargıçla programlayabilmenizdir.

Bu işlemlerin özel niteliği, ortaklık anlaşmazlıkları veya boşanmaları içeren durumlarda özellikle yardımcı olabilmesidir. Bunun nedeni, mahkeme belgelerinin ve diğer ifadelerin, başkalarının görmesi için kamuya açık kayıtlar olmamasıdır.

Avukatlık Ücret ve Maliyetlerinden Tasarruf

Özel davalar hızlandırılmış yapıdadır. Bir anlaşmazlık dava edilirken tüm taraflar avukat ücretlerinden ve maliyetlerinden tasarruf edebilirler.

Özel dava seçeneğinden vazgeçip fabrikasyon haldeki hukuk davası döngüsüne geçtiğinizde, masraflar hızla artabilir. Keşif sırasında, avukatlar önce belge keşiflerini hazırlarlar. Ardından, zaman alıcı ve maliyetli olan ifadeleri alma sürecini tamamlama süreci başlar.

Özel davayı seçerek ve bir yargıçla kesin bir tarih alarak, davanızın ilerlemesini sağlayabilirsiniz, böylece davada ödediğiniz avukat ücretlerini ve masraflarını azaltma şansına da sahip olabilirsiniz.

Uygulanabilir Bir Karar Alın

Halka açık yargılamalar gibi, özel davanın sonunda da yargıç veya jüri davanızla ilgili nihai kararı verecektir. Örneğin, bir sözleşmenin ihlali ile ilgili bir duruşmanın sonunda yargıç, diğer tarafın sözleşmeyi ihlal ettiğine karar verebilir. Hakim ayrıca ihlalin bir sonucu olarak tazminat almanız gerektiğine karar verebilir.

Yargıçtan nihai kararı aldıktan sonra, avukatınız mahkemeye nihai ve uygulanabilir bir karar vermesi için dilekçe verebilir. Avukatınız, alınan kararın özel duruşmanızın yapıldığı aynı bölgeye girilmesini ve kaydedilmesini isteyecektir.

Kısacası, Florida Özel Mahkemelerini Göz Önünde Bulundurun

Florida’daki özel duruşmalar, bir davayı çözmenin genellikle gözden kaçan bir yoludur. Bu, davaları her iki taraf için daha hızlı ve daha ucuza çözmek için kullanılan değerli bir araç olabilir.

Boyer Hukuk Bürosu, P.L.’de, deneyimli avukatlar ve çalışanlardan oluşan özel bir grubuz. Florida ve New York City’deki bireyleri ve işletmeleri temsil ediyoruz. Biz yetenekli davacılar ve mahkemede müvekkillerimizin güçlü savunucularıyız.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bir sonraki yasal anlaşmazlığınızda size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin!