Florida Yıllık Rapor Gerekliliği

Florida Yıllık Rapor gerekliliği, kayıtlı temsilci, ticari dava avukatı,

Florida’daki işletmelerin % 99,8’inin (2.5 milyon adet!) küçük işletmeler olduğunu biliyor muydunuz? Günışığı Eyaleti, 3.4 milyon kişiyi istihdam ediyor, bu yüzden onları düzgün bir şekilde muhafaza etmek hem önemli hem de gerekli. Florida’nın korunması için tüm işletmelerde Florida Yıllık Rapor gerekliliği yasal olarak belirtilmiştir.

Florida Yıllık Raporu Nedir?

Her yıl, Florida işletmelerinin (LLC’ler, şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, LP’ler ve LLP’ler) 1 Ocak ile 1 Mayıs arasında yıllık raporu tamamlamaları gerekir. Florida Eyalet Sekreterliği’ne sunulan bilgiler, Florida eyaletinde iş yapma yetkinizin devamını sağlar.

Yıllık Rapor Sunma Gerekliliği

Florida Eyalet Sekreterliği, her yıl Ocak ayından itibaren tüm Florida işletmelerinin bir önceki yıl için Yıllık Rapor sunmalarını şart koşmaktadır. Raporunuzu sunmak, aktif bir Florida işletmesi olarak yerinizi güvence altına alır ve herhangi bir değişiklikte durumunuzu güncellemek için bir yol sağlar. (Herhangi bir değişikliğiniz olmasa bile, yine de raporu sunmanız gerekir.)

Yıllık raporun 1 Mayıs tarihine kadar sunulmaması, ciddi para cezalarıyla sonuçlanabilir. Yıllık raporun hiçbir şekilde dosyalanmaması, Florida yasalarına göre işletmenizin idari olarak feshedilmesine neden olabilir. İşletmeniz idari olarak feshedilirse, artık Florida eyaletinde iş yapmak üzere kayıtlı aktif bir şirket olarak kabul edilmeyecektir.

İşletmeniz kapandıysa, yıllık rapor vermenize gerek yoktur; ancak, şirketinizi feshettirmeli veya geri çekmelisiniz.

Bir İşletme Son Tarih Olan 1 Mayıs’ı Kaçırırsa Gecikme Ücreti Oluşur

Raporunuzu 1 Mayıs’a kadar sunamazsanız (ve ödeme yapmazsanız), 400 $ gecikme cezası alacaksınız; ancak bu ceza, kar amacı gütmeyen işletmeler için geçerli değildir.

Raporunuzu Eylül ayının üçüncü Cuma gününe kadar sunmazsanız, başka sonuçları da olacaktır. İşletmeniz ya idari olarak feshedilecek ya da Florida yasalarına göre feshedilecektir. İşletmeyi tekrar eski durumuna çevirmek için gerekli tüm belgeleri tamamlamanız ve tüm harçları ödemeniz gerekir.

Yıllık Raporu Sunarken Ne Değişiklikler Yapabilirim?

Florida yıllık raporu, ek dosyalama ücretleri ödemek zorunda kalmadan Eyaletteki işletmenizde belirli değişiklikler yapmanız için benzersiz bir fırsat sunar. İşletmenizin adını yıllık raporda değiştiremeseniz de (bunun için uygun değişiklik formunu doldurmanız gerekecektir), gerekirse güncelleyebileceğiniz bazı hususlar vardır:

  • Yetkili üyeler (yöneticiler, direktörler, ortaklar, vb.) için ad ve/veya adres ekleyin, değiştirin veya silin
  • Kayıtlı temsilcinizi ve/veya adresini değiştirin
  • Federal işveren kimlik numaranızı ekleyin veya değiştirin
  • Ana ofis adresini/posta adresini değiştirin (LP’ler ve LLLP’ler için, bir Değişiklik Sertifikası doldurmanız gerekir)

Uyarı: Florida Faaliyet Raporu Dolandırıcılığı

Ne yazık ki, Florida Eyalet Sekreterliği gibi davranmaya çalışan bazı şirketler var.

Raporunuzu doldurmakla ilgili bir hatırlatma e-postası alırsanız, gönderene dikkat edin. The Division of Corporations’ın resmi e-posta adresi [email protected] şeklindedir, diğer tüm adresler dolandırıcılıktır.

E-posta veya geleneksel posta yoluyla bir dolandırıcılığın neler içerebileceğine dair birkaç örnek aşağıda verilmiştir:

  • “Florida Kurumsal İşlem Hizmetleri”, “Dosyalama Hizmetleri Merkezi” veya “Sertifika Dosyalama Hizmeti” ile gelen tüm yazışmalar
  • Eyalet tarafından her ikisi de gerekli olmayan “Yıllık Tutanaklarınız” veya “Statü Belgeniz” için herhangi bir talep

Bir şirketin Yıllık Raporunu sunmasının tek yolu, Sunbiz.org resmi web sitesi üzerinden, Florida Bölümü’dür.

Kayıtlı Temsilcinin Bulundurulması Gerekliliği

Florida eyaletinde bulunan ve mesai saatleri içinde açık olan tescilli bir temsilcinin bulundurulması gereklidir. İşletmenizde işlem hizmeti alabilmek için mesai saatleri içinde bir profesyonelin bulunması gerekir. Kayıtlı temsilci hizmetlerini deneyimli bir ticari dava avukatı ile kullanmak, şirketinizin adının bir davanın içinde bulunması durumunda koruma sağlar.

Çoğu zaman, bir işletme sahibi, özellikle denizaşırı seyahat ederken bunu atlamakta ve kendilerini kayıtlı temsilci olarak göstermeye çalışmaktadır. Bu, bir şirket için yıkıcı bir hata olabilir.

Çoğu dava için tipik yanıt süresi 20 gündür. Ticari mülk sahibi-kiracı davalarına yanıt süresi daha da kısadır (5 gün). Belirtilen zaman dilimi içinde yanıt verilmemesi, işletmenin iddiaya karşı sunduğu herhangi bir savunmayı geçersiz kılabilir. Kendinizi başarısızlığa hazırlamayın, işinizi korumak için kayıtlı temsilci hizmetlerinizi sürdürün.

Bir Florida işletme sahibi olarak, özellikle de COVID-19 salgınının yarattığı yeni kural ve standartlarla dolu hayat sizin için biraz bunaltıcı olabilir.

Belki de Florida Yıllık Raporunuzu tamamlayacak vaktiniz yok ya da hangi bilgileri dahil edeceğinizden emin değilsiniz. Florida’da tescil edilmiş bir temsilci size yardımcı olabilir!
Boyer Hukuk Bürosunun Florida Kayıtlı Temsilci Hizmetleri, Yıllık Raporunuzu sizin için hazırlayıp sunmayı da içermektedir. İşlem süreci konusunda stres yaşamayın – biz ilgileneceğiz.

Dahası, avukatlarımız iş hukuku konusunda son derece bilgilidir ve iş girişiminizin her adımda korunmasını sağlar.

Mevcut kayıtlı temsilcinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, şimdi tam zamanı. Florida’daki işletmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin.