İşletmelerde İflas Hatalarından Kaçınma Yolları

İşletmelerde İflas Hatalarından Kaçınma Yolları, ticari iflas,

İşletmenizin iflas başvurusunda bulunması gerekli olmadan, sizi ticari iflasa götürebilecek 5 yaygın hatayı ve bunlardan nasıl kaçınılacağını öğrenerek kendinizi başarıya hazırlayın. İşletmelerde iflas hatalarından kaçınma yolları nelerdir, öğrenmek için lütfen okumayı sürdürün.

2013’ten bu yana ABD’deki işletmeler en hızlı şekilde iflas başvurusunda bulunuyorlar ve birçoğu finansal zorluklar yaşıyor. İş iflasını anlamak zor olabilir, bu nedenle şirketinizin iflas başvurusu yapması gerekiyorsa, kaçınmanız gerekenleri de bilmelisiniz.

Herşeyi bilmek zor olabilir ama biz bu yüzden buradayız. İşletmenizi iflasa götürebilecek en yaygın beş hatayı aşağıdaki yazımızda açıklıyoruz. Bu şekilde, onlardan kaçınabilirsiniz!

1. Bir Avukata Danışmamak

İflas yasasının tam anlaşılması çok kolay olmayabilir, bu yüzden bulunduğunuz noktanın neresi olduğuna dair daha iyi bir fikir verebilecek bir avukata danışmak en iyisidir.

Kısa vadede paradan tasarruf etmek için sorunu kendi başınıza çözmeyi düşünseniz de, daha fazla koruma için bu alanda uzmanlaşmış bir avukatla yola devam etmek çok daha iyidir. Örneğin, Uluslararası Ticaret Hukuku’nda insanlar kendilerini temsil ettiklerinde, kaybetme olasılıkları çok daha yüksektir, bu yüzden riske girmeye değmez.

2. Tercih Ödemelerinin Yapılması

Bir arkadaşınız, akrabanız, tanıdığınız veya başka herhangi biri tarafından size borç verildiğinde, iflas başvurusunda bulunmadan önce bunları geri ödemek isteyebilirsiniz, ancak bu kötü bir fikirdir.

İflas dairesi, alacaklılara herhangi bir ayrıcalıklı ödeme yapmadığınızdan emin olmak için iflas başvurusu yapmadan önceki yıl yaptığınız tüm ödemeleri inceleyecektir.

Ardından, bu imtiyazlı ödemeleri tüm alacaklılar arasında eşit olarak paylaştırılabilecek şekilde yeniden geri almayı hedefleyecektir. Ödemeyi yapmış olduğunuz kişi parayı bulamazsa, iflas dairesi parayı geri ödemeleri için onları dava edebilir.

3. Varlıkları Örtbas Etmek veya Gizlemek

Size ait bir gelir testi Bölüm 7 iflasa dahil edilmiştir, burada tüm gelir ve varlıkları ifşa etmeniz beklenir. Herhangi birini dışarıda bırakırsanız, davanızın reddedilmesine neden olabilir ve hatta gelecekte borçlar için dava açmanız bile yasaklanabilir.

Şundan kurtulamayacaksınız; İflas dairesi, mali geçmişinize erişecek ve kredi kartı şirketleri de bu bilgilere sahip olacaktır. Aynı şekilde, bir anlaşma yaparak, aile üyelerine veya arkadaşlarınıza da geri almak üzere mal varlığınızdan vermeyin.

4. Kendine Ödeme Yapmak

Aynı zamanda şirket içinden alacaklı olarak da etkin bir şekilde hareket edeceksiniz. Sonuç olarak, kendinize bir ikramiye ödemek veya şirketten para çekmek, geri döndürülebilir bir tercih ödemesi olarak sayılır.

Fakat en kötü senaryoda, iflas dolandırıcılığı olarak kabul edilebilir. Bu muhtemelen davanızın reddedilmesine yol açacaktır, hatta hapis cezasına bile yol açabilir ve bu da onu en maliyetli iflas hatalarından biri yapar.

5. Teminatsız Borcun Ödenmesi

Kesinlikle iflas başvurusunda bulunacağınızı biliyorsanız, teminatsız borçları ödemeyi bırakmalısınız. Kredi kartı faturaları ve tıbbi faturalar gibi borçlar, iflas başvurusunda bulunduğunuzda tasfiye edilecektir, bu nedenle onlara para ödemenin gerçek bir anlamı yoktur.

Bunun yerine para, teminatlı kredilere ve borçlara gitmelidir, ancak teminatsız borcunuzun kesinlikle iflasta kapatılabileceğinden emin olduğunuzda.

Ticari İflas Hatalarından Kaçınma

Evet, ticari iflas inanılmaz derecede kafa karıştırıcı olabilir, ancak bu durumla başa çıkamayacağınız anlamına gelmez. Bu yazımızdaki tavsiyelere uyduğunuzda büyük bir hata yapma şansınız kesinlikle azalacaktır.

İş hukuku hakkında daha fazla tavsiye arıyorsanız, web sitemizin geri kalanına bir göz atın veya hemen  bizimle iletişime geçin.