İşletmenizi Ücret Hırsızlığından Koruyun

işletmenizi ücret hırsızlığından koruyun, uzaktan çalışma, evden çalışma, covid 19, zaman izleme yazılımı,

İşgücünün büyük bir kısmı uzaktan çalıştığı için ücret hırsızlığı bir sorundur. Size işletmenizi ücret hırsızlığından koruyun derken bunu nasıl yapacağınızı da bu yararlı kılavuzda anlatıyoruz.

Mart ayından bu yana, ABD’deki işgücünün çoğu evden çalışıyor. COVID-19, öğretmenleri, avukatları ve diğer birçok sektörde çalışan iş gücünün 2/3‘ünü ofisten çıkarıp evlerinden iş yapmaya itti.

Uzaktan çalışma sosyal mesafe için harika olsa da, çalışanlar izlenemediğinden ve gerçekten tamamlamadıkları işler için fazla mesai yapabilme ihtimali olduğundan işletmeniz için kayıplara neden olabilir. İşletmenizi ücret hırsızlığından nasıl koruyacağınızı öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Çalışanların Ücret Hırsızlığı

Ücret hırsızlığı, pandeminin uzaktan çalışmaya geçişle sonuçlanmasından sonra ortaya çıkmadı. Çalışanların arkadaşlarından çalışma saatlerini erkene istemeleri, verilen bir moladan sonra işe gitmeleri gerekirken, aslında işe geri dönmemeleri ya da çalışma saatlerinin içindeyken işlerinden başka bir takım şeylerle uğraşmak istemeleri her zaman, her yerde karşılaşılan davranışlardır.

Bazı tahminler, ortalama olarak bunun işletmelere her yıl 50 milyar dolara mal olduğunu ve ortalama olarak bunu yapan çalışanların haftada 4,5 ekstra saat ücreti aldığını söylüyor. Finansal maliyet çok yüksek olsa da, bu durum, zamanlarını dürüstçe bildiren ve yapması gereken şeyi yapan diğer çalışanların moralini bozabilir.

Uzaktan çalışma, çalışanlarınızın gerçekte tamamlamadıkları işler için bir maaş almaya çalışıp çalışmadıklarını belirlemede bir zorluk katmanı ekledi, çünkü siz veya diğerleri onları izlemek için yanlarında değilsiniz. Çalışanları mikro düzeyde yönetmek ve her şeyi incelemek çalışanların morali için fazla bir etki yapmazken, işin tamamlandığını doğrulamak için bazı kontroller ve dengeler olması akıllıca bir iş hareketidir.

Bu Nasıl Önlenir

Pek çok işçi salgın nedeniyle uzaktan çalışıyor olsa da, birçok şirket bazı çalışanların sürekli olarak uzaktan çalışmasını düşündüklerini bildirdi. Durum böyleyse, şirketlerin çalışanlarının, ücretini aldıkları işi tamamlamalarını sağlamak için net bir plana sahip olmaları gerekecektir.

Açık Kurallar ve Beklentiler Belirleme

Çalışanlarınızın kendilerinden ne beklendiğini ve uzaktan çalışma ve molalar, yemekler, kişisel aktiviteler vb. İçin beklentilerin ne olduğunu bilmelerini sağlayın. Ayrıca bu politikaları ihlal etmenin sonuçlarını da bilmeleri gerektiğini belirtin.

Zaman İzleme Yazılımını Kullanın

Zaman izleme yazılımı, uzaktan çalışma için idealdir. Çalışanlarınızı onu nasıl kullanacakları konusunda eğitin ve ne tür zaman ve faaliyetlerin izlenmesi gerektiğini açıkça belirtin.

Olumlu Bir Kültür Yaratın

Olumlu bir işyeri yaratmak, çalışanların moralini arttıracaktır. Desteklendiğini hisseden ve olumlu bir işyeri kültürünün parçası olan çalışanlar genel olarak daha üretken ve etkili olacaktır.

Çalışanlara İyi Ödeme Yapın

Çalışanlara iyi ödeme yaptığınızda, kendilerini değerli hissederler. Bu, bir şirkete sadık olan ve zaman hırsızlığı ile işverenlerini dolandırmaya çalışma olasılıkları daha düşük olan üretken, etkili çalışanlar yaratan pozitif işyeri kültürüne bağlıdır.

İşinizi Bugün Ücret Hırsızlığından Koruyun

Görünüşe göre uzaktan çalışma, 2020’nin çoğunda ve muhtemelen daha uzun bir süre burada kalacak. Bahsettiğimiz ipuçlarını kullanarak işletmenizi ücret hırsızlığından koruyabilirsiniz. İşletmelerin sola ve sağa kapanarak sınırlı bir çalışma düzenine geçmesiyle, çalışanların ücret hırsızlığına karşı herhangi bir para kaybetmediğinizden emin olmak zorunludur.

Çalışanlarınızın zaman ve ücret hırsızlığına karıştığından şüpheleniyorsanız, bizimle iletişime geçin. Boyer Hukuk Bürosu, P.L. bünyesinde İş hukuku konusunda uzmanlaşmış avukatlarımızla, size bir vaka değerlendirmesi sunmaktan mutluluk duyarız.