Sözleşme Yazım Hataları Kötü Sonuçlanabilir

Biriyle birlikte iş yapmak için anlaşmaya vardığınız andan daha iyisi olamaz. Bir sözleşmedeki tüm ayrıntıları hatırlamak da dahil olmak üzere, anlaşmanın aksamadan gerçekleşmesini sağlamak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Ama aklınızın bir köşesinde bulundurmanız gereken önemli bir nokta vardır: Sözleşme yazım hataları kötü sonuçlanabilir

Bir sözleşme, saatler ve saatler süren zorlu görüşmelerin doruk noktasıdır, bu nedenle hatalara karşı titizlikle kontrol edilmesi önemlidir. Kontrat yazım hatalarının ve dilbilgisi hatalarının size gerçekten zarar verip vermediğini merak ediyor musunuz? Size ve işinize ne kadara mal olabileceklerini öğrenmek için okumaya devam edin!

Güvenilirliğinize Zarar Verirler

Müşteri ilişkileri kurmak, bir işletmenin en önemli yönlerinden biridir. Bu ilişkinin ilk aşamalarında, herhangi bir küçük yanlışlık zarar verebilir. Bu, küçük bir yazım hatasından, imzalanması için gönderdiğiniz sözleşmedeki göze çarpan bir hataya kadar her şey olabilir.

Ne tür bir zarar? Müşteri, iş avukatının üzerinde anlaştığınız şeyin bu olduğundan emin olmak için sözleşmeyi incelemesini sağlamak için sözleşmenin imzalanmasını geciktirebilir. En kötü senaryolarda, müşteri sözleşmeden tamamen vazgeçebilir.

Belirli bir müşteriye veya bir müşteri ile uzun yıllara dayanan deneyime sahip olmadığınız sürece, gönderdiğiniz sözleşmede yazım hataları ve gramer hataları içermediğinden emin olmanız önemlidir.

Sözleşme Koşullarını Değiştirebilirler

Bir sözleşme imzalarsanız, siz ve diğer taraf bu sözleşmenin şartlarına tabi olursunuz. Siz ve karşı taraf, her ikiniz de yazım hatalarıyla bir sözleşme imzalarsanız, o zaman her ikiniz de sözleşmenin şartlarına, yazım hatalarına ve tümüne bağlı olursunuz.

Pratikte bu neye benziyor? Örneğin, bir sözleşmede “A Şirketi zararlardan sorumlu tutulamaz” şeklinde yazılmış olması gerekiyordu, ancak sözleşmede bir yazım hatası var ve aslında “A şirketi zararlardan sorumlu tutulacaktır” yazıyor. Bu, bir mahkemede, Şirket A’nın, meydana gelmeleri halinde zararları ödemeye zorlanacağı anlamına gelir.

Size Çok Paraya Mal Olabilirler

Hukuk dünyasında, virgül kadar küçük bir şeyin bile uygun yerde kullanılmış olması veya olmaması, mahkemede kazanmak ve kaybetmek arasındaki fark olabilir.

Bu, birkaç farklı şekilde olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, sözleşmenin dolar değerindeki bir yazım hatası, potansiyel gelirinizi kaybetmeniz veya planladığınızdan daha fazla ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelebilir. Hasarlara yol açan bir yazım hatası, binlerce dolar daha fazla yasal ödeme yapmanıza mal olabilir ve karşı taraf galip gelirse, onların zararlarını da ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Sözleşme Yazım Hatalarından ve Dilbilgisi Hatalarından mı Endişeleniyorsunuz?

Sözleşme yazım hataları ve gramer hataları, başarılı bir iş anlaşması ile son derece pahalı bir hata arasındaki fark anlamına gelebilir. En azından, birkaç yazım hatası profesyonel itibarınıza biraz zarar verecektir. Büyük bir anlaşma söz konusu olduğunda, sözleşmenizi her zaman üç kez kontrol etmeli ve imzalamadan önce deneyimli bir avukatın da gözden geçirmesini sağlamalısınız.

Florida’daki işinizi sözleşme müzakerelerinden şirketleşmeye kadar her konuda temsil edecek bir avukat mı arıyorsunuz? Başka yerde aramayın, işinizin başarılı olmasına nasıl yardımcı olduğumuzu öğrenmek için bugün Boyer Hukuk Bürosu ile iletişime geçin.