Jessica Livingston, Esq.

Ortak Avukat

Diller
İngilizce ve İspanyolca

       

Jessica, Florida’daki Fernandina Plajı’nda büyüdü. İspanyolca Lisans derecesiyle Kuzey Florida Üniversitesinden onur derecesiyle mezun oldu ve fakülte adaylığıyla İspanyolca’da Mükemmeliyet Ödülüne sahip oldu.  Kuzey Florida Üniversitesindeki çalışmaları sürecinde, Jessica, zamanını Jacksonville toplumundaki bireyleri güçlendirmeye, yerel aile içi şiddet barınağı olan Hubbard House’da gönüllü faaliyetlere ve göçmen çiftçilere İngilizce öğretmeye adadı.

Jessica, Florida Coastal Law School’dan sınıfının en iyi %15’ine girerek onur derecesiyle mezun oldu ve İşletme Hukuku alanında sertifika aldı. Florida Coastal Law School’a giderken Jessica, İşletme ve Girişimcilik Hukuku Kliniğinde Kıdemli Klinisyen olarak görev yaptı; yasal şirket yapıları oluşturarak, sözleşme ve şirket belgeleri hazırlayarak ve kişisel malların yükümlülükten nasıl korunacağına dair tavsiyelerde bulunarak yerel girişimlere Florida ruhsatlı avukatla birlikte yasal destek sağladı. Jessica ayrıca Kamuoyu Araştırma Bürosu’nda araştırma görevlisi olarak çalışarak kamu yararına çalışan avukatlara ücretsiz yasal araştırma hizmeti sağladı. Jessica ayrıca üniversitede basketbol, bayrak futbolu ve softball oynadı.

Hukuk eğitimi boyunca Jessica, Boyer Hukuk Bürosu’nda staj yaptı ve şirketin davalarına destek sağlamak amacıyla yasal araştırma ve zapt konularında çalıştı ve şirketin web sayfası için çeşitli yasal konuları inceleyerek iki yüzden fazla makale yayımladı. Mezun olduktan sonra, Jessica, uluslararası şirket davaları ve sözleşmeler departmanlarından başlayarak ve şu anda sözleşmenin gözden geçirilmesi, hazırlanması ve ticari davalar konularında uzmanlaşarak tam zamanlı olarak şirkette çalışmaktadır. Jessica, Florida Barosu sertifikasına sahiptir ve Jacksonville Barosu, Florida Barosu ve Amerikan Barosu üyesidir.

Davalar üzerine çalışmadığı zamanlarda, seyahat etmekten, yeni restoranlar denemekten, film izlemedikten, ağırlık kaldırmaktan, GlobalJax’da gönüllülük yapmaktan ve eşi Jose, oğlu Jaden, arkadaş ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanmaktadır.

Öğrenim

BA, Kuzey Florida Üniversitesi, Onur Derecesiyle,
J.D., Florida Coastal Hukuk Fakültesi, Onur Derecesiyle- Top %15

Devlet Barosuna Kabul

Florida

Mahkemeler

Tüm Florida Mahkemeleri

Diğer Lisanslar

Florida Medeni Kanunu Noteri
Florida Emlak Acentesi
Florida Ruhsatlı Emlak Komisyoncusu
Old Republic National Sigorta Şirketinin eski Avukatı/Temsilcisi

Üyelikler

Amerikan Barosu
Florida Barosu
Jacksonville Barosu