Florida’da şube açın! .. Şube yerlerinden farklı olarak, Florida şubesi, ana şirketin ilgili ayrı tüzel kişiliğin çoğunluk sermayesine (en az %50) sahip olduğu ayrı tüzel bir kişidir. Ana şirketin şubesine karşı, şirket çıkarlarını desteklemek, en iyi menfaati sağlamak ve ilgili şubeye yönelik ayrı bir tüzel kişilik yürütmek gibi görevleri vardır.

Şube, ana şirketin yönetici atama, çalışan istihdam etme yeteneği aracılığıyla ve Şubenin İşletme Sözleşmesinde belirtilen şartlara bağlı olarak ana şirket tarafından yönetilir.  Ana şirket, bazı durumlarda şubenin işlemlerinden sorumlu tutulabilir.

Florida’daki şubeler, genellikle vergi ve yükümlülük nedenleriyle Florida ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ticari faaliyet yürüten yabancı şirketlerin şube yeri olarak tercih edilir. Deneyimli bir uluslararası ticari hukuk avukatı, özel durumunuza bağlı olarak şube oluşturmanın farklarını ve faydalarını daha iyi açıklayacaktır.

Florida’da şube açmanın en yaygın biçimi C şirketi veya Limited şirkettir. İlgili seçeneklerin her birinin kendine özgü vergi sonuçları olacağı için deneyimli bir iş hukuku avukatıyla konuşulması önemlidir. Florida’da Limited Şirket (LLC) kurmak daha iyi bir seçenektir çünkü anonim şirketten limited şirkete geçişe göre daha kolay anonim şirkete geçiş sağlanabilir.

Florida’da mukim olan bir şirkete sahip olmanız durumunda Florida şubesi de iyi bir fikirdir ancak bu seçenek genellikle yabancı şirketler için (başka bir eyalette veya ülkedekiler) daha çekicidir.

Florida’da bir şube açmak veya ticari faaliyette bulunmak istiyorsanız, Boyer Hukuk Bürosunun uluslararası iş avukatlarıyla hemen iletişime geçin.