Boyer Hukuk Bürosu, P.L. Avukatı Francis M. Boyer, Esq., görevlendirilmiş bir Florida Medeni Hukuk Noteridir.

Florida Medeni Kanunu Noteri


Bir medeni hukuk noteri, farklı ülkelerde bulunan taraflar arasındaki işlemleri içeren yasal belgeleri tasdik edebilir ve bireylerin uluslararası şirketler, eylemler, olaylar ve işlemler adına hareket etme yetkisini doğrulayabilir. İmzalara noter tasdiği yapabilmenin yanı sıra, tüm yasal belgeyi de onaylayabilirler.

Florida’da bir avukat, Florida Medeni Hukuk Noteri olabilmek için Florida Barosu’nun saygın bir üyesi olmanın yanında, en az 5 yıl avukatlık yapmış ve Florida Eyalet Sekreteri tarafından Medeni Kanun Noteri olarak atanmış olmalıdır. Medeni Hukuk Noterlerinin Eyalet tarafından uygulanan bir sınavı geçmeleri gerekmektedir. Florida Medeni Hukuk Noter programı, uluslararası hukuku uygulayan ve bir eylemi doğrulamaya veya bir belgenin geçerliliğini onaylamaya ihtiyacı olan Florida Avukatları için bir programdır. Bu, Florida Barosu tarafından Kurul Onayıyla Uluslararası Hukuk Uzmanı olarak kabul edilen Avukat Boyer için özellikle uygun ve kullanışlıdır.

Medeni Hukuk Noteri ve Alelade Noter

Bir Medeni Hukuk Noteri, bir normal hukuk noterinin tüm yetkilerine sahiptir, ancak aynı zamanda birçok ek yetki ve sorumluluğu vardır. Belgenin tüm içeriğinden sorumludurlar, oysa normal bir noter belgedeki imzanın geçerliliğini doğrulamaktan sorumludur. Ayrıca, bir Medeni Hukuk Noteri bir avukat olmalıdır, bu da yasal tavsiye sağlayabileceği anlamına gelir. Yalnızca bir medeni hukuk noteri, Amerika Birleşik Devletleri ile diplomatik ilişkileri sürdüren yargı yetki sınırları için gerçek fiilleri ve belgeleri onaylayabilir. Florida Eyaletinde çok sayıda Normal Hukuk Noteri olmasına rağmen, çok az Medeni Hukuk Noteri vardır.

Florida Medeni Hukuk Noterinin İşleyişi

Medeni hukuk noterleri, sözleşmeler, vasiyetler, vakıf ve uluslararası kullanıma yönelik diğer belgeler veya diğer ticari işlemlerde kullanılan belgelerle ilgili yasal durumlarda yer alır. Bazı örnekler:

Vekaletname: Vekaletnamenin uygulanmasını denetler ve uygulamanın doğruluğunu onaylar,
Gayrimenkul tapusu: Yabancı bir devletin yargı yetkisine devredilecek bir tapu veya gayrimenkul işlemlerinin uygulanmasını kolaylaştırır ve denetler.
Vasiyetname ve miras: Düzenleyen Mahkemenin kararını, yargı yetkisini ve diğer yetkilerini doğrulayarak yabancı bir ülkedeki mirasın Florida’ya transferini kolaylaştırır.
Uzman tanıklığı: Medeni hukuk ülkelerinden gelen belgelerin yasallığı ve yasal etkileri hakkında tanıklık sağlar.
Kurumsal İşlemler: Florida sakinleri için medeni hukuk ülkelerinde kullanılmak üzere iş belgeleri hazırlar.
Evlilik Törenleri: Florida eyaletinde düğün törenlerinin yanı sıra açık denizde törenler gerçekleştirir.