Vasiyetinizi korumak ve vefat ettiğinizde gerekli olan belgeleri hazırlamak oldukça önemlidir. Vasiyetinizi açık ve yasal olarak bağlayıcı hale getirmek için, Vasiyetnameniz veya Son Arzu ve Vasiyetiniz ve Tereke Planınız olması gerekir.

Tereke Planınız, vasiyetinizin karşılanmasını sağlamak için, vefatınızdan önce ve sonra paranızın, malvarlıklarınızın ve eşyalarınızın nasıl ele alınması gerektiği konusunda bir talimatlar bütünüdür. Kime neyi bırakacağınızdan daha fazlasını hazırlamanız gerekmektedir. Bu durumda, hukukun bu alanında eğitimli ve deneyimli bir avukata ihtiyacınız olacaktır. Avukatınız, finansal ve maddi eşyalarınıza (para, kişisel mülk, emlak, yatırımlar, emekli aylıkları, ticari çıkarlar, hayat sigortası, bireysel emeklilik düzenlemesi vb.) yönelik olarak vasiyetinizi gerçekleştirmek için size tavsiyelerde bulunacak ve bu önemli dosyalarla beraber, Federal ve Eyalet Vergilerini asgari düzeye indirecek, bugüne kadar uğruna çok çalıştığınız şeylerin değerini üst seviyeye çıkaracak ve talimatlarınıza göre onları dağıtacak şekilde hazırlayacaktır.

Boyer Hukuk Bürosu’ndaki hizmetlerimiz şunları kapsamaktadır:

 • Son Arzular ve Vasiyetler
 • Değiştirilemez Hayat Sigortası Fonu, İptal Edilebilir Hayat Sigortası Fonu, Reşit Olmayanlara Yönelik Bağlı Sigorta Fonu, Özel İhtiyaçlar ve Medicaid Fonları da dahil olmak üzere her türlü fonlar
 • Süresiz Vekaletnameler
 • Ek Vasiyet ve Sağlık Direktifleri
 • Boşanan Müvekkiller için Geçici Vasiyetler
 • Vekil ve Vasilerin Atanması
 • Vasiyetnameler ve Tereke Planlama
 • Kurumlar veya bireyler için bir bağış planı
 • Hayatı değiştiren olaylar için plan ve belgelerin periyodik olarak gözden geçirilmesi
 • Federal ve Eyalet Vergisi mevzuatındaki ve yönetmeliklerindeki değişikliklerle ilgili plan ve belgelerin periyodik olarak gözden geçirilmesi
 • Emlak Vergisi İadeleri için gerekli belgelerin hazırlanması ve vasiyet yönetimi

Tereke Planınızın önemli bir görevi de, yalnızca varlıklarınızdan değil aynı zamanda sahip olduğunuz diğer önemli varlıklarınız, küçük çocuklarınızdan sorumlu olacak vasiyeti tenfiz görevlileri, vasiler ve veliler atayarak güvendiğiniz kişilere yetki vermenizdir.

Vasiyet

Vasiyetname, bireyin ölümünden sonra gayrimenkul ve varlıkların nasıl dağıtılacağına dair talimatları içerir. Vasiyetname oluşturmak her yaştan yetişkinin düşünmesi gereken iyi bir fikirdir. Vasiyetname, gayrimenkul dağıtımını ve bu mülkü dağıtmak istediğiniz kişilerin isimlerini içermektedir. Boyer Hukuk Bürosu, miras konularınızda size ve ailenize yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Mülkiyet, sanat eserleri ve mücevher de dahil, evlerinizi, araçlarınızı, arazinizi, sigorta poliçelerinizin hak ve mefaatlerini, banka hesaplarını, tekneleri, mobilyaları, dijital varlıkları ve yatırımları kapsar. Vasiyette adı geçenler mirasçı olarak bilinir.

Peki gecikirseniz?  Ya planlamazsanız?

Ne yazık ki, Vasiyetnameniz ya da Tereke Planınız olmadan vefat ederseniz, Florida miras kanunlarına göre paranız, varlıklarınız ve sahip olduklarınız Eyalet tarafından yönetilir. Buna göre bir vasi tayin edilir, tahvillerin nakledilmesi gerekir ve sevdikleriniz arasındaki ihtilaflar ücret ve masrafları artırarak gecikmelere ve varlıklarınızın erimesine neden olur. Eyalet hukuku, mülkünüzün dağıtılmasını belirleyecek ve genellikle mülkünüzü en yakın ilişkilerinize yönlendirecektir. Ayrıca, Federal ve Eyalet vergilerinin etkisi çok daha yüksek olacaktır. Genel sonuç, vefat ettiğinizde, istediğinizi yerine getirmek amacıyla çaba sarf eden sevdikleriniz için daha zahmetli, üzücü ve masraflı bir durumdur.

Özel durumlar

Vasiyetnameye ve mülk planlamasına göre kendi durumunuzu etkileyebilecek pek çok özel durum vardır. Bekar ebeveynler, dullar, boşanmalar ve ikinci evliliklerin hepsinin uzmanlar tarafından analiz edilmesi gerekir. Genç veya yaşlı mısınız? İkinci evliliklerden ve her evlilikten sahip olduğunuz çocuklarla karma bir aileniz mi var? Çocukları, torunları, yeğenleri büyük anne ve büyük baba mı büyütüyor? Halihazırda, çocuklar, arkadaşlar veya geniş aile arasında krediler mi var?  Ailenizde veya bakımınızda özel ihtiyaçları olan, engelli veya kronik hasta var mı? Özellikle Eyalet ve Federal vergilere karşı savunmasız varlıklarınız var mı? Belli alacaklıların göz önüne alınması gerekiyor mu?

Diğer Araçlar

Uzman, çalışkan ve titiz bir avukat durumunuzu analiz edebilecek ve vasiyetinizi nasıl yerine getireceğinize ilişkin seçenekler sunabilecektir.  Fon, Yan Vasiyet (veya Sağlık Direktifi),  Süresiz Vekaletname , hayat boyu hediyeler oluşturmak ya da vergi etkilerinizi en az seviyeye düşürmek ve amaçlarınızı gerçekleştirmek için varlıkların devri gibi Vasiyetnamenizle alakalı olarak çeşitli araçlar geliştirebilirsiniz.

İşinizi şansa bırakmayın. Doğru avukat, planınızın yalnızca sizin kendi koşullarınıza uygun olmasını ve vasiyetnamenizin yerine getirilmesini temin etmekle kalmaz aynı zamanda herhangi bir yaşamı değiştiren olay (finansal şartlardaki değişiklikler, emeklilik, yer değiştirme, evlenme, boşanma vb.) ve Federal veya Eyalet vergi kanunlarındaki değişiklik hallerinde planınızı gözden geçirir.