Bir Vasiyetnameye Kimler İtiraz Edebilir?

vasiyete itiraz etmek, mirasta hak iddiası, vasiyetname onayı,

Bir vasiyetnameye kimler itiraz edebilir? Davanızın kazanıp kazanamayacağını görmek için bu eksiksiz kılavuzda bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.
Sevdiğiniz birini kaybettiğinizde, ilk düşünceniz muhtemelen onun vasiyeti değildir. Ama siz veya bir başkası bir vasiyete itiraz ederse veya bu konuda bir mücadeleye girerse, gerçekten bir değişiklik elde edilebilir mi?

Bir vasiyete kimler itiraz edebilir? Davanızın kazanıp kazanamayacağını görmek için bilmeniz gereken her şeyi bu eksiksiz kılavuzda öğrenin.

Bir Vasiyetnameye Kimler İtiraz Edebilir?

Bir kişinin bir vasiyete itiraz edebilmesinin yasal yolları vardır, ancak bu itiraz geçerli yasal nedenlerden dolayı olmalıdır. Uzak bir akrabanın vasiyetine, sırf mirasının başka birine geçmesi gerektiğini düşündüğünüz için itiraz edemezsiniz. Ayrıca, yalnızca aldığınız paydan memnun olmadığınız için bir vasiyete itiraz edemezsiniz.

Vasiyetnameye sadece “ilgili kişilerin” itiraz edebileceğini söyleyen bir vasiyetname onay tüzüğü bulunmaktadır. Bunlar çocuklar, mirasçılar, imtiyazlılar, eşler, alacaklılar veya mülkiyet hakkı olan veya merhumun vasiyetinde hak iddia eden kişilerdir.

Vasiyetnameye Karşı Çıkabilir Misiniz?

“İlgili kişilerin” vasiyeti sorgulayabileceği veya tartışmaya açabileceği belirli durumlar vardır. Bu eyaletten eyalete değişebilir, bu nedenle eyaletinizin yasalarına aşina olmalısınız. Gereksinimlerden biri tipik olarak (vasiyetin içinde) “bulunma” olarak bilinen bir durumu içerir.

Bulunma Nedir?

Bir vasiyete itiraz etmek için önce “bulunmanız” gerekir ve bu durum, vasiyetin içinde bir varis olarak adı bulunan biri tarafından ortaya konabilir. Yararlanıcılar arasında akrabalar, eşler, çocuklar veya torunlar yer alır. Arkadaşları, hayır kurumlarını veya evcil hayvanları da içerebilir.

Aynı zamanda vasiyet altında miras alacak veya kaybedecek biri de olabilir. Adınızın vasiyette olduğunu gösterebilmelisiniz. Ya da kişi vasiyetsiz ölmüş olsaydı, mal veya para gibi değerli bir şey elde edeceğinizi kanıtlamanız gerekir.

Akraba Olmayan Mirasçılar

Akraba olmayan bir mirasçı, akrabalardan birinin vasiyetname hazırlamadan ölmesi durumunda değerli bir şeyi miras alacağını gösterebilirse “bulunduğunu” kanıtlayabilir. Tipik olarak önce eş veya doğrudan torunları mirasın sahibidir, yani ölen kişinin çocukları veya torunları.

Ölen kişinin üçüncü bir çocuğu veya yeni bir eşini vasiyeti dışında bırakmak istemediği durumlarda bu itiraz yapılabilir. Ancak mahkemenin, kasıtlı olarak dışarıda bırakılmadıklarına ikna edilmesi gerekir.

Bu, ölen kişinin vasiyetnamesini yazarken zihinsel olarak yetersiz olması durumunda veya baskı altında olduğunun kanıtlanmasıyla yapılabilir. Kanıtlanırsa, vasiyetname atılır ve mal varlığı eşe ve / veya doğrudan akrabalara gider.

Küçükler Vasiyete İtiraz Edebilir mi?

18 yaşın altındaysanız, vasiyetnameye itiraz etmeden önce 18 yaşına kadar beklemeniz gerekir. Bunun nedeni, reşit olmayanların yasal olarak yasal işlem başlatmalarına izin verilmemesidir. Bir vasiyet tenfiz memuru veya mahkeme temsilcisinin yönergeleri bunun dışındadır.

Her Şeyi Kaybetme Riskine Girebilir misiniz?

Eğer itiraz edeceğiniz vasiyetnamede “itirazsız” ibaresi varsa, bu tipik olarak, vasiyetnameye yaptığınız bir itirazı kaybederseniz mirastan mahrum kalacağınız anlamına gelir. “İtirazsız” ibaresi, diğer mirasçıların elde edecekleri her şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya gelmelerini engeller.

Yine de, genellikle uygulanabilir değildir. Çoğu eyalet, iyi bir sebebi ve konumu olan herkesin vasiyete itirazına izin verir.

Bir Vasiyetnameye İtiraz Etmek Mi İstiyorsunuz?

Hazırsanız veya bir vasiyete itiraz edip edemeyeceğinizi merak ediyorsanız, profesyonel bir avukata danışmak en iyisidir. Size verilen mirası almanıza yardımcı olmak için Florida eyaleti yasaları hakkında rehberlik ve bilgi sağlayabiliriz.

Sürece başlamak için bugün bizimle iletişime geçin. Tüm sorularınızı yanıtlamak ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti sunmak için dört gözle bekliyoruz.