USCIS, Öncelikli İşlem Dosyalama Ücretlerinde Artış

Resmi damga belgeleri, onay, uscis ücreti artışı 2024
ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi (USCIS), öncelikli işlem hizmetlerine erişim için dosyalama ücreti almaktadır. USCIS ücret artışı yapmak için, 28 Aralık 2023 tarihinde nihai bir kural yayınladı.
Haziran 2021 ile Haziran 2023 arasındaki enflasyonun etkilerini gerekçe gösteren USCIS, yeni ücretlerin 26 Şubat 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini açıkladı. Bu hizmetlere ihtiyaç duyan başvuru sahipleri değişikliği Form I-907’de fark edeceklerdir: Premium İşlem Talebi.
Bugün, bu değişikliklere daha yakından bakıyor ve USCIS ücret artışı sizin için ne anlama geldiğini paylaşıyoruz.

USCIS İstikrar Yasasını Anlamak

2 Ekim 2020 tarihinde USCIS İstikrar Yasası kanunlaştı. Bu Yasa, USCIS’in hizmetleri için aldığı mevcut prim işleme ücretlerini belirledi. Ayrıca, İç Güvenlik Bakanlığı’na (DHS) bu ücretleri iki yılda bir ayarlama yetkisi verdi.
Yasanın üç yıl önce yürürlüğe girmesinden bu yana bu ücretler değişmedi. Şimdi ise DHS, USCIS’in tüm uygun formlar ve kategoriler için aldığı ücretleri artırdı. Bu yeni oranlar, Tüm Kentsel Tüketiciler için Tüketici Fiyat Endeksi tarafından bildirildiği üzere, Haziran 2021’den 2023’e kadar gerçekleşen enflasyon derecesine dayanmaktadır.
Yayınlanan kurala göre USCIS, sağladığı öncelikli işlem hizmetinin gerçek dolar değerini korumak için bu tür artışları iki yılda bir uygulamayı planlamaktadır.

Artışın Arkasındaki Neden

Bu enflasyon artışı tam anlamıyla bir sürpriz değil. Daha önce de belirtildiği üzere, USCIS İstikrar Yasası kurumun prim işlem ücretlerini üç yıl önce belirlemiş ve bu oranları iki yılda bir artırma fırsatı ve seçeneği sunmuştu.
Ancak, değişikliğin neden şimdi yapıldığını ve ekstra paranın neyi desteklemek için kullanılacağını merak edebilirsiniz. Bu soruyu tahmin eden USCIS, DHS’nin ücret artışından elde edilen yeni geliri aşağıdaki girişimleri finanse etmek için kullanacağını açıkladı:
 • Premium işlem hizmetleri sağlamak
 • Yargılama taleplerine yanıt verin
 • Karar verme sürecinde gerekli iyileştirmelerin yapılması (örneğin, yardım talebi işleme birikimlerinin azaltılması)
Buna ek olarak, kalan para USCIS’in genel yargılama ve vatandaşlığa kabul hizmetlerinin finanse edilmesine yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Bilinmesi Gereken Yeni Oranlar

Bu sizin için ne anlama geliyor? Göçmenlik evraklarınızın herhangi bir bölümüne yardımcı olması için USCIS öncelikli işlem hizmetlerini kullanmanız gerekiyorsa, satın alma sırasında daha fazla ödeme yapacaksınız.
Bu öncelikli hizmetler için doldurulması gereken form Form I-907‘dir. Bu form ile aşağıdaki diğer USCIS formları için hızlandırılmış işlem talep edebilirsiniz:
 • Form I-129: Göçmen Olmayan İşçi için Dilekçe
 • Form I-140: Yabancı İşçiler için Göçmen Dilekçesi
 • Form I-765’in bazı sınıflandırmaları: İstihdam İzni Başvurusu
 • Form I-539’un bazı sınıflandırmaları: Göçmen Olmayan Statü Uzatma/Değiştirme Başvurusu
Çoğu zaman bu ücretin ödenmesi formunuzun 15 gün içinde işleme alınmasını sağlayacaktır, ancak bu süre değişebilir. Her formu işlemek için gereken ücretler aynı değildir, bu nedenle artış her birini biraz farklı etkiler. USCIS öncelikli işleme hizmetleri için ödemeyi bekleyebileceğiniz yeni fiyatlara bir göz atalım:
 • Form I-129: H-2B veya R-1 göçmen olmayan statü: 1.500 dolardan 1.685 dolara yükseldi
 • Form I-129: Diğer tüm mevcut sınıflandırmalar: 2,500$’dan 2,805$’a yükseltildi
 • Form I-140: Belirli İstihdam Temelli (EB) sınıflandırmalar: 2,500$’dan 2,805$’a yükseltildi
 • Form I-765: Sadece C03A, C03B, C03C kategorilerine sahip F-1 öğrencileri: 1,500$’dan 1,685$’a yükseltildi
 • Form I-539: Sadece belirli sınıflandırmalar: 1,750$’dan 1,965$’a yükseltildi
USCIS tarafından yayınlanan güncelleme, her form için geçerli olan tüm özel sınıflandırmaları listeler. Yalnızca USCIS’in özel olarak tahsis ettiği yardımlar için öncelikli işlem talep edebilirsiniz.

Yanlış Ücreti Ödersem Ne Olur?

Yeni işlem ücretleri 26 Şubat 2024 tarihinde yürürlüğe girecektir. USCIS, öncelikli işlem hizmetlerini talep eden tüm bireylerin güncellenmiş ücretlere uymasını beklemektedir. Kurum, bu tarihte veya bu tarihten sonra eski, yanlış dosyalama ücreti ile postalanmış bir Form I-907 alırsa, harekete geçecektir.
USCIS sadece gönderilen Form I-907’yi reddetmekle kalmayacak, aynı zamanda dosyalama ücretini de gönderene iade edecektir. Formunuzu ticari kurye (örneğin FedEx, DHL veya UPS) aracılığıyla gönderirseniz, USCIS’in posta damgası tarihini kurye makbuzuna yansıtılan tarih olarak kabul edeceğini unutmayın.
USCIS’in öncelikli işlem talebinizi aldığından ve kabul ettiğinden emin olmak için, yalnızca doğru ücreti ödemeyi değil, aynı zamanda formunuzda belirtilen tüm talimatları izlemeyi unutmayın. Bu özel hizmeti talep etmek için ücretten feragat edemezsiniz ve ücreti evraklarınızla ilgili diğer tüm dosyalama ücretlerine ek olarak (ve bunlardan ayrı bir havale olarak) ödemeniz gerekir.

Gelecek Güncellemeler

USCIS, 1 Ekim 2020’de yasalaşan 2021 Sürekli Ödenek Yasası ve Diğer Uzatmalar Yasası (Pub. L. No. 116-159) ile öncelikli işlem hizmetlerini diğer formlar ve yardım talepleri için de geçerli olacak şekilde genişletme olanağı elde etmiştir. Ancak şu an itibariyle kurum bu yönde bir adım atmaya karar vermemiştir.
USCIS ücret artışı, İstikrar Yasası’nın yasalaşmasından bu yana tüketicilerin yaşadığı ilk değişikliği temsil etse de, son değişiklik olmayacak. Yasada da belirtildiği üzere, ileriye dönük olarak iki yılda bir benzer oran artışlarının yapılmasını bekleyebiliriz.

Hukuki Destek Arayışı

Göçmenlik hukuku karmaşık ve takip etmesi biraz kafa karıştırıcı olabilir. Başvurunuz veya dilekçeniz için hangi ücretin geçerli olacağı konusunda herhangi bir sorunuz varsa, her zaman hukuk büromuza ulaşabilirsiniz. USCIS uygun ücretin eşlik etmediği talepleri kabul etmeyeceğinden, doğru yapıyı takip etmek önemlidir.

USCIS Ücret Artışına Yönelik Yönlendirme

Boyer Law Firm, P.L.’de göçmenlik avukatlarımız, bireylerin USCIS aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne girmek için başvurmalarına yardımcı olma konusunda çok bilgilidir. Evraklarınızı doğru, eksiksiz ve zamanında doldurmak, belgelerinizin doğru bir şekilde işlendiğinden emin olmanın kritik bir parçasıdır. Bunu yapmak için, USCIS’in bu en son ücret artışı gibi idari değişikliklerden haberdar olmanız gerekir.
Bu son güncellemeyi anlamak veya yönlendirmek için yardıma ihtiyacınız varsa, bize bildirin. Avukatlarımız yeni süreçte size yol gösterebilir ve ihtiyacınız olan tüm ayrıntıları paylaşabilir. Daha fazla bilgi edinmek veya soru sormak için bugün bize ulaşın.