Florida’da Brexit Ayrılığının Etkisi

florida brexit etkisi, uluslararası hukuk avukatı, iş hukuku

Birleşik Krallık Florida eyaletinden yaklaşık 4.300 mil uzakta, bu yüzden Floridalıların Brexit’in onları nasıl etkilediğini neden önemsemeleri gerektiğini muhtemelen merak ediyorsunuz. Florida’daki güçlü turizm endüstrisi göz önüne alındığında, aslında tahmin edebileceğinizden daha fazla etkisi var.

Floria’daki Brexit etkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Brexit’in Güneş Işığı Eyaletinde turizmi, ithalatı ve ihracatı nasıl etkileyeceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Brexit Şu An Ne Durumda?

Florida üzerindeki belirli etkilere girmeden önce, Brexit’in nerede durduğunu anlamak önemlidir. Avrupa Birliği’nden çıkış oylaması 2016 yılında yapılmış olsa da, birçok başarısızlıktan ve AB’den çıkma planlarının reddedilmesinden sonra, gerçekte Ocak 2020’ye kadar gerçekleşmedi.

Şu an için 31 Aralık 2020’ye kadar olan geçiş düzenlemeleri yürürlükte bulunmaktadır. Bu düzenlemeler, Birleşik Krallık vatandaşları için hareket özgürlüğü ve sınır ötesi seyahat de dahil olmak üzere AB kurallarının çoğunu Birleşik Krallık’ta yürürlükte bırakmıştır. Ancak, geçiş anlaşmaları Aralık ayında sona erdiğinde, bu haklar sona erecek.

Turizm

Her yıl İngiltere’den Florida’ya 1 milyonun üzerinde ziyaretçi gelmektedir. Birleşik Krallık, Florida’ya seyahat eden ziyaretçi sayısında Kanada’dan sonra ikinci sıradadır. Diğer ülkelerden gelen ziyaretçiler en uzun süre kalmakta ve en çok parayı harcamaktadır.

Brexit sonucunda İngiliz sterlininin değeri düşerse, ABD’ye gelmenin maliyeti artar, bu da İngiltere’den ABD’ye daha az ziyaretçi gelmesine neden olur.

İthalat ve ihracat

Brexit sadece turizmi etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda İngiltere’ye yapılan ihracatı ve İngiltere’den yapılan ithalatı da etkileyecek. Genel olarak, İngiltere ile ticaret yaklaşık 3 milyar $’dır, bu nedenle İngiliz Sterlini zayıf olduğunda, Brexit tam olarak gerçekleştiğinde olması beklendiği gibi, onlara ihraç ettiğimiz mallar daha pahalı olacak ve bu da onların satın almak istedikleri ürünlerin hacmini sınırlayabilecektir.

Genel İş

Florida eyaletindekiler de dahil olmak üzere Amerikan şirketleri, diğer ülkelerle iş yaparken ne bekleyeceklerini bilmek istiyor. Brexit’in etkisi bilinmediğinden, şirketler İngiltere şirketleriyle iş yapmak konusunda isteksiz olabilirler.

Florida’daki İngiltere işletmeleri diğer ülkelerden daha fazla Floridalı çalıştırmaktadır. Bu işletmeler çalışanları işten çıkarırsa, başka şirketlerle birleşir veya iflas ederse, Florida vatandaşları üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Florida Sınırları ve Ötesinde Brexit Etkisi

Florida, diğer eyaletler ve ülkeler üzerindeki tam Brexit etkisinin büyüklüğünü bir süre bilemeyeceğiz. Kısa vadeli etkiler belirgin olsa da, turizm, ithalat ve ihracat ve genel olarak ticaret üzerindeki uzun vadeli etkiler, geçiş dönemi sona erene ve Birleşik Krallık vatandaşlarının Avrupa genelinde serbest dolaşımı sona erene kadar belirsiz kalacaktır. Ayrıca, Avrupa vatandaşlarının İngiltere’ye girmesi de daha zor hale gelecektir.

İşiniz Brexit nedeniyle zarar görüyorsa veya iş hukuku ile ilgili hizmetlere ihtiyacınız varsa, Boyer Hukuk Bürosunda bizimle iletişime geçin. Davanızı inceleyebilecek, iş hukuku konusunda uzmanlaşmış ve uluslararası hukukta sertifikalı avukatlarımız size yardımcı olmak için bekliyorlar.