İflastan Korunmada Uzman Stratejileri

İflastan Korunmada Uzman Stratejileri, iflastan nasıl korunulur, tüketici kredisi, iflas danışmanlığı

İflasın dünyanızı alt üst etmemesi için seçenekleriniz var. İşte işletmenizi risklerden koruyabilmek, borçlarınızı ödeyebilmek ve kredinizi düşürmemek için faydalı olabilecek iflastan korunmada uzman stratejileri ve bazı ipuçları.

İflasınızı ilan etmenin eşiğinde misiniz?

Şu anda birçok insan ve küçük işletme mali olarak sıkıntıda ve ne yazık ki çoğu iflas ilan etmek zorunda. Bununla birlikte, resmi olarak iflas ilan etmenin krediniz üzerinde yıkıcı bir etkisi vardır ve gelecekte sizi finansal özgürlüğünüzden alıkoyabilir.

İflasın önlenmesi en iyisidir, ama bu nasıl mümkün olabilir? İflastan korunmada uzman stratejileri ve bazı yararlı ipuçları öğrenmek için okumaya devam edin ve bugün mali durumunuzu iyileştirmeye başlayın.

Dört Adımda İflastan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

İflas ilan etmek yalnızca son çare olmalıdır. İflas başvurusunda bulunmadan önce, bu dört adımı denemelisiniz. Kolay olmayacak, ancak kendinizi borçtan kurtarabilirseniz, uzun vadede bu çabaya değecektir.

1. Varlıklarınızı Satabilirsiniz

Hiç kimse borçlarını kapatmak için işini, evini veya arabasını satmayı düşünmek istemez, ancak bu malları satmak iflas başvurusunda bulunmaktan çok daha kolaydır. Sahip olduğunuz tüm değerli eşyaları gözden geçirin ve neleri ayırabileceğinizi görün.

Bu hareketin yalnızca geçici olduğunu ve finansal durumunuz düzeldiğinde gelecekte her zaman bir şeyler satın alabileceğinizi unutmayın.

2. Borcunuzu Ödemek için Yaratıcı Olun

Kötü mali durumdan çıkmak kolay olmayacak ve bazı fedakarlıklar yapmanız gerekecek.

Bütçenize ve mevcut gelirinize bir göz atın. Daha fazla para biriktirmek için bütçenizden kesebileceğiniz ve bu parayı borcunuzu ödemeye yatırabileceğiniz başka bir şey var mı? Gelirinizi arttırmak için hafta sonu başka bir işe girebilir misiniz? Bunlar sert önlemler gibi gelebilir, ancak yine de sadece geçici olacağından, her ikisi de iflastan daha iyi seçeneklerdir.

3. Alacaklılarınızdan Yardım İsteyin

Çoğu banka veya diğer borç veren, borçtan kurtulmanıza yardımcı olmak isteyecektir çünkü sizi iflas ettirmek yerine sizden biraz para almaları daha iyidir.

Aylık ödemelerinizle mücadele ederken, minimum ödemenizin düşürülmesini isteyin veya faiz oranınızı düşürüp düşürmeyeceklerini görün. Bunlar küçük değişikliklerdir, ancak önemli olabilirler.

4. Tüketici Kredisi Danışmanlığını Deneyin

Tüketici kredisi danışmanlığı genellikle iflas başvurusunda bulunmadan önce gereklidir ve bu önemli bir adımdır. Kredi danışmanları, alacaklılarınızla nasıl çalışılacağını bilen ve size borçtan kurtulmak ve iflastan kaçınmak için bir plan hazırlayan eğitimli profesyonellerdir.

Planlar genellikle üç ila beş yıl içinde borçtan kurtulmanıza yardımcı olur. Bu uzun bir süre gibi görünebilir, ancak bir iflasın kredinizi en az yedi ila on yıl boyunca etkilediğini ve bunun da araba satın almak veya yaşayacak bir yer kiralamak gibi birçok önemli şeyi yapmanıza engel olacağını unutmayın.

Yanınızda Uzman Bir Ekip Olmasını Sağlayın

İflastan nasıl kaçınacağınızı bilmenize rağmen, farklı seçeneklerinizi ve yasal süreçleri netleştirebilmek için yardıma ihtiyacınız olabilir. Siz veya işletmeniz iflasın eşiğine geliyorsa, yanınızda uzman bir hukuk ekibine ihtiyacınız olacak ve Boyer Hukuk Bürosu size yardımcı olmak için burada.

Yararlı bilgiler için haberlerimizin ve kaynaklarımızın geri kalanına bakın ve mali durumunuz için uzman tavsiyesine ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.