Koronavirüsün E-2 Vizelerine Etkisi

e2 vizesi, abd göçmenlik, abd iş kurma, abd yatırım, kurtarma paketi,

E2 vizeleri, yabancı uyrukluların Amerika Birleşik Devletleri’ne uzun süreliğine gelebilmeleri için harika bir yoldur, elde etmek yeşil kartlardan çok daha kolaydır ve büyük bir yatırım gerektirmezler. Ayrıca, E2 vizeleri işletme sahiplerinin ailelerini de yanlarında getirmesine izin verir. Koronavirüs salgını, Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılacak seyahat yasaklarına neden oldu ve çok sayıda göçmenlik kuralı günlük olarak değişmeye başladı. Koronavirüsün E-2 vizelerine etkisi de diğer vize başvurularındaki gibi yüksek oldu. Bu nedenle mevcut en iyi yasal seçenekleri keşfetmek için deneyimli bir göçmenlik iş avukatı ile görüşmeniz çok önemlidir.

Koronavirüs E2 Vize İşletmelerini Nasıl Etkileyecek?

Amerika Birleşik Devletleri’nde halihazırda bir E2 işletmeniz varsa, koronavirüsün vizeniz üzerinde şu anda bir etkisi yoktur. Amerika Birleşik Devletleri ekonomisi büyük ölçüde zarar görürse, Amerikan mülkiyetindeki işletmeleri teşvik etmek amacıyla bazı E2 vizeleri iptal edilebilir veya süresinin dolması beklenebilir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işletmenizi korumak için şu anda atmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Deneyimli ve bilgili bir göçmenlik iş avukatı, değişiklikler sırasında tetikte kalır ve işinizi güvende tutmak için doğru rehberlik sunabilir.

Koronavirüsün etkisini sınırlamak için işletmelerin yapabileceği şeylerden biri, ticari kira sözleşmelerini yeniden müzakere etmektir. Ev sahipleri, muhtemelen uygun kiracıları elde tutma konusunda endişelidirler ve bu nedenle, kira ödemelerini potansiyel olarak azaltarak veya erteleyerek kira şartlarını yeniden müzakere etmeye hazır hale gelebilirler.

Bugün işletmelerin yapabileceği ikinci bir şey, bu ekonomik kriz sırasında yardım almak için başvurmaktır. Pandemi sürecinde ABD Senatosu önce 2 trilyon dolarlık koronavirüs kurtarma paketini onayladı, son günlerde yeni bir paket daha onaylandı ve hemen ardından bir paket daha yolda. Bu paketler, hem çalışanlar hem de koronavirüsten ve karantinalardan etkilenen işletmeler için avantajlar içermektedir. İşletmeler hem doğrudan ödemeler hem de cömert krediler için başvurabilirler. Bu krediler, iki aya kadarki maaş bordroları dahil olmak üzere işletme giderlerini karşılayabilir. Bununla birlikte, işletmelerin kredi şartlarına da dikkat etmesi gerekir. Yönetici ücretlerinde ve çalışanlar için korumalarda dikkate alınması gereken sınırlamalar vardır.

Pazardaki dalgalanmalar, koronavirüsün etkileri ve kurtarma paketi fonlarına potansiyel erişim, bir göçmenlik hukuku uzmanına danışmak ve yardımcı olmasına izin vermek için çok iyi bir zamandır. İçinde bulunduğunuz şartlar ve sadece size özel durumunuzu gözden geçirebilmemiz için hemen bugün bizimle iletişime geçin.

Şimdi E2 Vizesine Başvurabilir miyim?

Yeni E2 iş uygulamalarını yasaklayan bir yasa çıkmadı. Ancak, mevcut koşullar altında ABD’de yeni bir iş kurmak giderek daha zor hale geliyor. E2 vizeleri genellikle menşe ülkedeki Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğunda işleme girer, ancak bir randevu almak zor olabilir. 16 Mart 2020 itibariyle, dünyadaki çoğu ABD konsolosluğu yeni başvurular için randevuları iptal etmeye başladı. Resmi tavsiye, doğrudan Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) ofisine başvurmanızdır. Ancak yine çoğu konsolosluk merkezden gelen emirlere sığınmakta veya yüz yüze randevu almayı zorlaştıran diğer kısıtlayıcı politikaları uygulamaktadır. Ayrıca USCIS, tüm yüz yüze hizmetleri 7 Nisan’a kadar geçici olarak sonlandırdı.

Deneyimli Bir E-2 Vize Avukatından Yardım Almak

Bu kriz sonsuza dek sürmeyeceği kesindir, ancak kasvetli ekonomik iklimde E2 elde etmek giderek zorlaşmaktadır. Koronavirüs nedeniyle göçün zaten bulanık olan sularında gezinmek neredeyse imkansız hale gelmiştir ve bu nedenle tecrübeli bir kurumun yardımını garantiye almak akıllıca olacaktır. Boyer Hukuk Bürosu yalnızca göçmenlik hukuku için güvenilir rehberlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gelecekte normal operasyonlar yeniden başladığında E-2 başvurunuzu hızlıca takip etmenize yardımcı olabilir. İşletmenizin geleceği için en iyi kararları vermenize yardımcı olalım. Deneyimli ekibimizle hemen bugün iletişime geçin.