Yabancı Bir Eşle Evlilik Sözleşmesi Nasıl Oluşturulur

kadının alyans takan eli, adamın elinde, evlilik, Yabancı Bir Eşle Evlilik Sözleşmesi Nasıl Oluşturulur

Yabancı bir eşle evlilik sözleşmesi yapma düşüncesi ve planlaması kafa karıştırabilir. Herhangi bir çift için düğün planlama süreci hem stresli hem de heyecan verici olabilir. Bir yandan hayatınızın aşkıyla evlenmek için sabırsızlanıyorsunuz. Öte yandan, yapılacaklar listenizdeki artan sayıda öğe ile başınız dönüyor.

Nişanlınız farklı bir ülkede yaşıyorsa, bu endişeler daha da kafa karıştırıcı olabilir. Büyük günün lojistiğini uzaktan planlamak sadece karmaşık değildir, aynı zamanda uğraşılması gereken yasal sorunlar da bulunmaktadır. En önemlilerinden biri, yabancı bir eşle evlilik öncesi anlaşmanın nasıl oluşturulacağını öğrenmektir.

Bugün, tüm sorularınızı cevaplamak ve bu adımı olabildiğince basit hale getirmek için bu süreçte size rehberlik ediyoruz.

Neden Yabancı Bir Eşle Evlilik Sözleşmesi Yapmalısınız?

Pek çok insan gibiyseniz, evlilik öncesi anlaşmaların ünlüler veya ultra zenginler arasında yapıldığını düşünebilirsiniz. Yine de araştırmalar, artan sayıda çiftin, evliliklerinin feshi durumunda kendilerini ve mal varlıklarını korumak için bu belgeleri hazırladığını gösteriyor.

Müstakbel eşiniz farklı bir ülkenin vatandaşı ise, güvenliğinizi sağlamak daha da önemlidir. Evlilik sözleşmesinin yardımcı olabileceği birkaç yönteme göz atalım.

Mali Sorumluluktan Muafiyet

Eşiniz bir ABD vatandaşı değilse, mal varlığınız bir araya getirilirse ve ayrılmaya karar verirseniz mali sıkıntılar içinde kalabilirsiniz. Örneğin, eşiniz kendisine borçlu olduğunuzu iddia edebilir veya mal varlığınızı kendisininmiş gibi talep etmeye çalışabilir.

Bununla birlikte, her iki taraf da evlilikten önce bir evlilik öncesi anlaşma imzalarsa, evlilikten önce edindiğiniz tüm varlıklar gelecekteki eylemlerden korunacaktır.

Herkes bu güvenlik düzeyinden faydalanabilirken, özellikle bu denklemde gelecekteki boşanmadan olumsuz etkilenebilecek çocuklar veya mirasçılar varsa anlaşma yararlıdır. Bu ikinci veya sonraki evliliğinizse, evlilik öncesi anlaşma da akıllıca olacaktır.

Güven ve İç Rahatlığı

Yeni bir birlikteliğe girmek yeterince zor. Finansal güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, evlilik öncesi bir anlaşma bu yükü hafifletmeye yardımcı olabilir.

İlişkide en yüksek kazançlı eş sizseniz bu baskıyı hissedebilirsiniz. Partnerinizi sevseniz de, sevgisinin bir kısmının gelirinize bağlı olup olmadığını merak edebilirsiniz. Partneriniz isteyerek bir anlaşma imzalarsa, bu endişeyi bir kenara bırakabilir ve güvenle ilerleyebilirsiniz.

Evlilik Sözleşmesi Nasıl Oluşturulur

Yabancı partnerinizle evlilik öncesi bir sözleşme oluşturmaya hazırsanız, lisanslı ve nitelikli bir avukatla görüşmeniz gerekir.

Sizin için çalışacak hukuk ekibinin aile hukuku konusunda deneyimli olduğundan ve uygun evrakları doldurup dosyalamanıza yardımcı olacağından emin olun. Bu, duruma özgü birçok adımın dahil olduğu zahmetli bir süreç olabilir. Bu nedenle, sonraki önemli adımlarda ilerlemenize yardımcı olabilecek bir uzmanın yanınızda olması akıllıca olacaktır.

Doğum Öncesi ve Doğum Sonrası Desteği Bugün Alın

Romantik iyimser nişanlı çiftlerden hayal kırıklığına uğramış boşanmışlara kadar, Florida hukuk büromuz her türden partnerin hem evlilik öncesinde hem de sonrasında mali çıkarlarını korumak için yasal belgeleri oluşturmasına yardımcı olmuştur.

Yabancı bir eşle evlilik öncesi anlaşma yapmakla ilgileniyorsanız, yardım etmek için buradayız. Sağladığımız hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin.